Gm. Zamość: Wyrodny syn znęcał się nad matką. Trafił do aresztu

  • 11.09.2019, 12:03
  • ak
Gm. Zamość: Wyrodny syn znęcał się nad matką. Trafił do aresztu Fot. policja.pl
Wyzywał matkę, szarpał ją i groził, że zabije. Kobieta zgłosiła sprawę policji. Funkcjonariusze zatrzymali 53-letniego mieszkańca gminy Zamość, a sąd zdecydował o tymczasowym aresztowaniu mężczyzny.

Była niedziela, 8 września, gdy na numer alarmowy zatelefonowała 73-letnia kobieta. Skarżyła się, że jej 53-letni pijany syn wszczął w domu awanturę. Z relacji matki wynikało, że mężczyzna wulgarnie ją wyzywał, szarpał, popychał i groził, że pozbawi ją życia. Starsza pani przyznała, że to już nie pierwszy raz. Wcześniej też bywał agresywny, a w domu dochodziło do rękoczynów.

Funkcjonariusze zatrzymali 53-latka. We wtorek wyrodny syn usłyszał zarzuty psychicznego i fizycznego znęcania się nad matką.

– Sąd po analizie akt postępowania, chroniąc życie pokrzywdzonej kobiety, przychylił się do policyjnego oraz prokuratorskiego wniosku i postanowił na najbliższe 3 miesiące odizolować 53-latka, stosując środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania – informuje Dorota Krukowska-Bubiło, rzeczniczka Komendy Miejskiej Policji w Zamościu.

Policjantka podkreśla, że prawo zabrania używania w stosunku do osób najbliższych przemocy.

– Jeśli ktoś łamie ten zakaz musi liczyć się z konsekwencjami karnymi. Zgodnie z kodeksem karnym znęcanie się nad osobą najbliższą jest przestępstwem zagrożonym karą pozbawienia wolności do lat 5 – dodaje.

ak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe