Zamość: I LO po przeprowadzce

  • 12.09.2019, 07:00
  • Agnieszka Piela
Zamość: I LO po przeprowadzce Dr Bożena Krupa, dyrektor I Liceum Ogólnokształcącego im. Jana Zamoyskiego w Zamościu
Rozpoczął się rok szkolny. Zajrzeliśmy na chwilę do pałacu, gdzie nowe karty historii, w związku z remontem budynku Akademii Zamojskiej, zapisuje I LO im. Jana Zamoyskiego. O wyzwaniach przy przeprowadzce, atmosferze posądowej i nowych pomysłach na pałacową przestrzeń rozmawialiśmy z dyrektorem szkoły, dr Bożeną Krupą.

To jak z tą przeprowadzką było?

 – Przeprowadzkę oceniam jako trudną, ale szczęśliwie udaną. Od dawna wiedzieliśmy, że będzie remont Akademii. Przygotowywaliśmy się do tego mentalnie, a w ubiegłym roku już fizycznie. Wszyscy wiemy doskonale, że remont Akademii się po prostu należy. Miastu jest potrzebny obiekt ładny i nowy. Udało się pozyskać fundusze, a my się z tego ucieszyliśmy. Cieszymy się też, że wrócimy do swojej siedziby. Kiedy dokładnie, jeszcze nie wiemy. Wiemy natomiast, że najbliższe lata będziemy tutaj w pałacu.

 

Jak odnaleźliście się w nowej rzeczywistości?

 – Mamy plan budynku w wersji elektronicznej, wobec czego uczeń tak wyposażony jest w swoim świecie i nie ma najmniejszego problemu. Przestał to być escape room. Trudności zdarzają się nauczycielom, uczniom nie, no może trochę klasom pierwszym, ale to naturalna rzecz. Czy byłaby to Akademia czy pałac i tak będą troszkę zagubieni. Potrzebują więcej czasu. Starsza młodzież się doskonale odnalazła. Odetchnęłam z ulgą. Młodzieży podoba się budynek, ale żal im korytarzy, czyli miejsca spotkań. Pozostają klatki schodowe lub trzeba wyjść na zewnątrz.

Cała rozmowa dostępna wyłącznie w papierowym i e-wydaniu Kroniki Tygodnia

Agnieszka Piela

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (4)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Kurator
Kurator 15.09.2019, 14:03
Jak można było tak postąpić, inne szkoły puste ,np. rolniczka, budowlanka itp
Kto podjął- taka mądrą decyzje, no kto ?
Gosia
Gosia 14.09.2019, 20:36
Niestety niektóre pomieszczenia wyglądają jak z horroru. Młodzież nie koniecznie odnalazła się w nowym budynku. Nikt przedewszystkim nie przemyślał co będzie jeśli coś się wydarzy, jak będzie wyglądała ewakuacja, żeby tylko nie doszło do tragedii tak jak w escape roomie w Koszalinie.
Podpis
Podpis 16.09.2019, 18:18
Wcale tak nie uważam. Moim zdaniem jest nawet więcej miejsca niż w poprzednim budynku, a w klasach nie jest duszno. Co prawda dojście do toalet jest trudne, ale według mnie jest lepiej niż wcześniej.
Anna
Anna 12.09.2019, 07:09
Ciasno, duszno, beznadzieja. W klasach ponad 40 osób

Pozostałe