Zamość: Galimatias, czyli kontrola w zarządzie osiedla

  • 12.09.2019, 06:00
  • Agnieszka Piela
Zamość: Galimatias, czyli kontrola w zarządzie osiedla
Zarząd Osiedla Kilińskiego w Zamościu wynajmował lokal i pobierał czynsz, choć od 2014 roku nie miał do tego prawa. Wykazała to kontrola z magistratu. Zarząd osiedla twierdzi, że nie otrzymał wcześniej informacji z urzędu o zmianie przepisów. Zaległości zostały rozliczone, a kontrola była komentowana przez radnych na ostatniej sesji.

Zarząd Osiedla Kilińskiego tworzą: Tomasz Wyrostek – przewodniczący osiedla, Marta Pfeifer – zastępca przewodniczącego, Urszula RdestAgnieszka Kot – skarbnik, sekretarz, członkowie: Piotr Michoński, Piotr Grzeguszko i Jan Sowiński. To oni ustalają plan pracy zarządu. W ciągu roku na osiedlu dzieje się dużo: imprezy, wydarzenia, zbiórki. 

 – Zrobiliśmy kawał dobrej roboty. Ale nie wszystkim się to podoba. W tej chwili podcięli nam skrzydła. Wszystkie gromadzone pieniądze szły dla dzieci. Wie pani jaka to frajda zobaczyć uśmiech na twarzy obdarowanego dziecka? – mówi Tomasz Wyrostek.

 

Zaczęło się od umowy

Zarząd od kilkunastu lat (2000 r.) wynajmował po sąsiedzku lokal użytkowy. Ówczesny statut dopuszczał taką formę i rachunek bankowy dla zarządów. 

 – Zmiana w przepisach nastąpiła na początku 2014 roku. Nie zwróciliśmy na to uwagi. Nie dostaliśmy żadnej informacji z biura rady czy z wydziału finansowego ani z ZGL-u, który administruje tym budynkiem – wyjaśnia Marta Pfeifer.

Cały artykuł dostępny tylko w papierowym i e-wydaniu Kroniki Tygodnia

Agnieszka Piela

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe