Jest 8 tysięcy na kulturę

  • 12.09.2019, 15:00
  • wd
Jest 8 tysięcy na kulturę Fot. pixabay.com
"Międzypokoleniowe inspiracje" z Bełżca i "Grodzisko Medno – historia ciągle żywa". To projekty, które otrzymały grant w konkursie Bardzo Młoda Kultura 2019-2021.

Dofinansowanie na realizacje zgłoszonych projektów otrzymało 16 wniosków. Wśród nich są dwa z powiatu tomaszowskiego, których autorkami były Ewelina Bodnar i Kinga Łuczak.

Gminny Ośrodek Kultury w Bełżcu dzięki grantowi zorganizuje "Międzypokoleniowe inspiracje". W realizacji warsztatów o tematyce makramy Ewelinie Bodnar, młodszemu inspektorowi GOK-u w Bełżcu, pomogą dyrektor GOK-u Karolina Janik oraz pedagog ZSP w Bełżcu Joanna Rogowska-Grona. Na projekt dostały 3 tys. zł dofinansowania. 

 – Zorganizujemy cztery spotkania. Podczas pierwszego nauczymy się robić bransoletki szczęścia i zorganizujemy pokaz tkactwa artystycznego. Drugie będą warsztaty ozdób ściennych także techniką makramy, a na trzecich zrobimy łapacze snów. Na podsumowanie zaprosimy uczestników warsztatów wraz z opiekunami. Zorganizujemy wtedy debatę międzypokoleniową, porozmawiamy o rękodziele tradycyjnym i nowoczesnym, wymienimy spojrzenia na kulturę – opowiada o szczegółach projektu jego pomysłodawczyni Ewelina Bodnar. 

Cały artykuł dostępny tylko w papierowym i e-wydaniu Kroniki Tygodnia

wd

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe