Pasażerowie wrócą na przystanki

  • 10.09.2019, 05:48
  • Bogdan Nowak
Pasażerowie wrócą na przystanki Fot. Archiwum Autobusy zamojskiego PKS pojawią się na dwóch dodatkowych trasach. Stanisław Grześko, starosta zamojski zapowiada, iż może ich być więcej.
Dofinansowanie na przewozy lokalne otrzyma powiat tomaszowski, gmina Szczebrzeszyn oraz marszałek województwa dla zamojskiego PKS-u. Autobusy dojadą też do innych gmin, bo zaplanowano kolejny nabór.

Samorządy do 14 sierpnia mogły składać wnioski o dopłaty w ramach funduszu rozwoju przewozów autobusowych. Z takiego wsparcia mieli szansę skorzystać tzw. organizatorzy transportu publicznego (np. firmy przewozowe) oraz jednostki samorządu terytorialnego. Przeznaczono na ten cel w województwie lubelskim 24,246 mln zł, a dopłata do każdego kilometra przewozu została ustalona w kwocie nie wyższej niż 1 zł. 

Do Wożuczyna, Rachań, Kawęczynka

Gmina Szczebrzeszyn złożyła wniosek o dofinansowanie trzech przejazdów: do miejscowości Kąty Drugie, Szperówki (to przedmieście Szczebrzeszyna) oraz Kawęczynka. Wniosek uzyskał akceptację. Jest szansa, że mieszkańcy tych miejscowości będą mogli wreszcie łatwiej dotrzeć m.in. do urzędów, przychodni, szkół czy sklepów. Kiedy to się stanie? 

 – Najbliższa sesja Rady Miejskiej odbędzie się 18 września. Wówczas wniosek o realizowaniu takich przejazdów będzie analizowany przez radnych – mówi Henryk Matej, burmistrz Szczebrzeszyna. – Jeśli rada wyrazi na to zgodę i znajdą się na to wszystko pieniądze, wystąpię do przewoźników publicznych z ofertą realizowania takich połączeń. 

Cały artykuł dostępny tylko w papierowym i e-wydaniu Kroniki Tygodnia

Bogdan Nowak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (4)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
pop
pop 17.09.2019, 09:22
W Zamościu podmiejskie na wielu liniach wożą powietrze a nikt nie myśli o jej likwidowaniu i miasto finansuje. Po co w miastach podmiejskie? Skoro wszędzie jest blisko? Na wsiach jest bardzo źle bez publicznego transportu. Daleko do sklepu, lekarza urzędu itd. A w zimie to już katastrofa. Nawet jak autobusy mają wozić powietrze to powinny jeździć!
Czytelnik
Czytelnik 15.09.2019, 20:54
Moim zdaniem tytuł powinien brzmieć "Czy pasażerowie wrócą na przystanki?" Dotacja do 1 km, to jedno ale trzeba mieć pieniądze i tabor na resztę kosztów aby te połączenia ruszyły i były opłacalne. Jeżeli do tego połączenia będą wyłącznie po terenie gminy, to raczej sukcesu nie będzie.
BylePis
BylePis 10.09.2019, 13:56
I tak były Wojewoda zlikwiduje PKS.
xyz
xyz 10.09.2019, 11:32
I będą wozić powietrze,

Pozostałe