Gm. Lubycza Królewska: Powitajcie Siemowita w Teniatyskach

  • 10.09.2019, 15:03
  • wd
Gm. Lubycza Królewska: Powitajcie Siemowita w Teniatyskach Ponad 440 centymetrów z pewnością wystarczy aby został pomnikiem przyrody!
Piękny dąb rosnący w pobliżu wsi Teniatyska będzie nosił stare, słowiańskie imię – Siemowit. Wkrótce zostanie szóstym pomnikiem przyrody na terenie Nadleśnictwa Tomaszów.

Konkurs na imię dla roztoczańskiego giganta, który rośnie w pobliżu wsi Steniatyska (gm. Lubycza Królewska) ogłosiło na swoim  profilu facebookowym Nadleśnictwo Tomaszów. Internauci zgłaszali swoje pomysły i argumentowali dlaczego są najlepsze. Było ich wiele. Proponowano np. imię Dymitr, Sławobor, Wacław, Jagiełło czy Karol. Zdzisław Pizun napisał: "Dąb Siemowit od imienia księcia mazowieckiego Siemowita IV, który w końcu XIV i na początku XV w. prowadził działania osadnicze (mazowieckie i wołoskie) na terenie Lubyczy i Teniatysk". I to właśnie jego propozycja spodobała się leśnikom najbardziej. Teraz pan Zdzisław może odebrać nagrodę – upominek od Nadleśnictwa.

Cały artykuł dostępny tylko w papierowym i e-wydaniu Kroniki Tygodnia

wd

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe