Gm. Biłgoraj: Wakacje dłuższe o 4 dni

  • 10.09.2019, 07:00
  • Leszek Wójtowicz
Gm. Biłgoraj: Wakacje dłuższe o 4 dni Dopiero 9 września Zespół Szkół w Soli rozpoczął zajęcia.
Ponad 200 uczniów i przedszkolaków wraz z rodzicami i gronem pedagogicznym rozpoczęło nowy rok szkolny, po czym wszyscy rozeszli się do domów. Z uwagi na prace związane z wymianą instalacji centralnego ogrzewania zajęcia dydaktyczne w Zespole Szkoły Podstawowej i Przedszkola w Soli k. Biłgoraja rozpoczęły się z opóźnieniem.

Wakacje przedłużyły się nam o tydzień, ale nikt z tego powodu nie płakał – mówi jeden z uczniów solskiej szkoły. – A że będziemy musieli to odrobić? Trudno.

Skąd ten poślizg? – Ostatniej zimy mieliśmy problemy z ogrzewaniem – wyjaśnia Jolanta Piekarczyk, dyrektor Zespołu Szkoły Podstawowej i Przedszkola w Soli. – Po przeprowadzeniu przeglądu okazało się, że jeżeli pilnie nie wymienimy instalacji centralnego ogrzewania, to awarie będą się powtarzały.

Gdy dzieci nie ma w szkole

Na wiosnę nie można było ruszyć z pracami, bo w największej w gminie Biłgoraj podstawówce odbywały się zajęcia. Najlepszą porą na wszelkiego rodzaju remonty w placówkach oświatowych jest letnia przerwa wakacyjna. Po przygotowaniu dokumentacji technicznej na początku wakacji ogłoszono przetarg na wymianę instalacji centralnego ogrzewania. – Ale w pierwszym terminie do przetargu nie przystąpiła żadna firma – relacjonuje Teresa Różańska, sekretarz gminy Biłgoraj.

Cały artykuł dostępny tylko w papierowym i e-wydaniu Kroniki Tygodnia

Leszek Wójtowicz

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe