Tereszpol: Amelka nazbierała na operację!

  • 10.09.2019, 13:33
  • lew
Tereszpol: Amelka nazbierała na operację! Chorobę trzeba zatrzymać jak najszybciej, zanim dokona ogromnych spustoszeń w organizmie Amelki.
Dzięki wsparciu ludzi dobrej woli, udało się zebrać pieniądze na leczenie 4-letniej Amelki z Tereszpola-Zaorendy. Dziewczynka przejdzie operację w Barcelonie.

Amelka Pięciurek skarżyła się na bóle głowy i była ciągle zmęczona. Do tego doszły zaburzenia w odczuwaniu temperatury. Od dwóch lat rodzice leczyli ją na skoliozę. – Nie spodziewaliśmy się jednak, że usłyszymy jeszcze gorszą diagnozę – opowiada mama dziewczynki.

W sierpniu rodzice dowiedzieli się, że Amelka choruje na zespół Arnolda Chiariego. To bardzo rzadka choroba neurologiczna mózgu i rdzenia kręgowego. Po konsultacjach z lekarzami w Polsce okazało się, że najbezpieczniejszą metodą walki z chorobą i zatrzymanie jej jest operacja polegająca na przecięciu nici końcowej rdzenia. W Polsce jej się nie wykonuje. 

Cały artykuł dostępny tylko w papierowym i e-wydaniu Kroniki Tygodnia

lew

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe