Gm. Dołhobyczów: Krajobraz po nawałnicy

  • 10.09.2019, 07:30
  • Mariusz Parol
Gm. Dołhobyczów: Krajobraz po nawałnicy Gmina zwróciła się do Lubelskiego Kuratora Oświaty o pomoc finansowa na remont placu zabaw przy szkole w Hulczu.
3 km dróg do remontu, 3 przepusty do natychmiastowej przebudowy – to efekt burzy, która przeszła nad gminą Dołhobyczów.

W tym tygodniu wójt gminy Dołhobyczów wystąpi do wojewody lubelskiego z wnioskiem o dofinansowanie remontów dróg, które najbardziej ucierpiały podczas niedawnej nawałnicy. Złożył już wniosek o pomoc finansową do Lubelskiego Kuratora Oświaty, bo gmina potrzebuje pieniędzy na naprawę boiska i placu zabaw przy szkole w Hulczu oraz likwidację szkód w podtopionych piwnicach w tej placówce.

30 sierpnia nawałnica przetoczyła się przez sporą część gm. Dołhobyczów. W Szkole Podstawowej w Hulczu woda zalała piwnice. Mieszczą się tam szatnie, kotłownia i pomieszczenia konserwatora, a także magazynki kuchenne. Wójt gminy Dołhobyczów Grzegorz Drewnik w ubiegłym tygodniu zwrócił się o pomoc finansową do Lubelskiego Kuratora Oświaty.

– Kuratorium dysponuje rezerwą finansową na niwelowanie szkód spowodowanych różnymi katastrofami. A do takiej sytuacji doszło podczas nawałnicy sprzed niespełna dwóch tygodni. Podtopienia w szkolnych piwnicach uszkodziły 7 drzwi do różnych pomieszczeń. Zniszczone są ściany, szafki ubraniowe, regały i płytki podłogowe – wymienia wójt Drewnik.

Cały artykuł dostępny tylko w papierowym i e-wydaniu Kroniki Tygodnia

Mariusz Parol

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe