Wielkie remonty i "złudzenie optyczne"

  • 10.09.2019, 08:00
  • Bogdan Nowak
Wielkie remonty i "złudzenie optyczne" Równiutka droga i nowy chodnik w Suchowoli. Jednak prace wykończeniowe jeszcze trwają.
Na trasie z Kalinowic do Krasnobrodu praca wre. Odnowione zostanie w sumie 19,2 km drogi. Większość robót już zakończono, ale w kilku miejscowościach powstają jeszcze nowe chodniki. Już można jeździć natomiast po nowym rondzie w okolicy Białowoli. Jest się z czego cieszyć. Zastanawiają jednak podwójne tablice z nazwami miejscowości i podwójne znaki drogowe ustawione przy remontowanej ulicy.

- Jechałem remontowaną drogą i w kilku miejscach natknąłem się na grupy budowlane. Były też spore utrudnienia w ruchu. Droga już jest jednak ładna i równa – opowiadał z uznaniem kilka dni temu czytelnik, który zadzwonił do nas w tej sprawie. – Coś mnie jednak niepokoi. Na niektórych odcinkach zauważyłem przy drodze zielone tablice z nazwami miejscowości. Stoją one na poboczach jedna za drugą w odstępie kilkudziesięciu centymetrów. I są takie same, identyczne. Początkowo, podczas jazdy, pomyślałem, że to chyba jakieś złudzenie optyczne. Ale nie! Co to za pomysły drogowców?

Roboty za 21 milionów złotych

O potężnych dziurach i wertepach na drodze z Kalinowic do Krasnobrodu pisaliśmy wielokrotnie na prośbę naszych czytelników. Było ich mnóstwo, zwłaszcza wiosną. Ludzi to bardzo denerwowało, bo ta droga jest coraz bardziej popularna. Jeżdżą nią nie tylko mieszkańcy wielu zamojskich miejscowości, ale także coraz częściej turyści m.in. do krasnobrodzkiego sanktuarium maryjnego, klasztoru czy słynnej Kapliczki na wodzie. Dlatego domagano się generalnego remontu tej ważnej drogi. 

Cały artykuł dostępny tylko w papierowym i e-wydaniu Kroniki Tygodnia

Bogdan Nowak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (5)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Buniaaaaa
Buniaaaaa 15.09.2019, 22:03
Droga była zła było złe . Droga zrobiona dalej jest źle . To znacz ze ludziom nic nic nie pasuje... Pasy da dobrze wymalowane. I trzeba ostrożnie jeździć .
Lubie***c
Lubie***c 11.09.2019, 00:01
Teraz ludzie dopiero beda p*** ! :D
W drodze do pracy
W drodze do pracy 10.09.2019, 15:31
Na tym odcinku jest bardzo niebezpiecznie za sprawą panów tam pracujących. Jadąc ciężkim sprzętem potrafią nagle zmienić pas jadąc na tzw "czołówkę", często nie sygnalizując tego. Rozumiem, że to ich praca i znajdują się tam ograniczenia ale czy przypadkiem panowie nie nadużywają swoich przywilei?
Tomus
Tomus 11.09.2019, 06:07
Trzeba jeździć wolno czytaj 30 km a nie zapier.. po to są znaki typu ograniczenie i roboty drogowe a jak ktos wyjezdza za pięć siódma do pracy to mu wszystko przeszkadza.
Powoli do przodu
Powoli do przodu 11.09.2019, 06:38
Jadę później do pracy i nigdy nie spieszę się. Był ten sam problem, więc jest cos na rzeczy. Pozdrawiam.

Pozostałe