Józefów: Spotkanie z podróżnikiem w bibliotece

  • 09.09.2019, 07:02
  • ak
Józefów: Spotkanie z podróżnikiem w bibliotece
Piotr Milewski, dziennikarz, podróżnik i fotograf będzie bohaterem dzisiejszego (9 września) spotkania autorskiego w ramach projektu "Roztoczańskie anioły kochają książki", realizowanego przez Miejską Bibliotekę Publiczną w Józefowie. Spotka się z czytelnikami o godz. 10.

Piotr Milewski pochodzi z Chełma, wychowywał sięw Opolu, a studiował w wielu miejscach, w Poznaniu, Wiedniu, Pasawie, Filadelfii, Sapporo i Otaru. owocem tych podróży są publikacje m.in.  "Dzienniki japońskie", "Zapiski z roku Królika i roku Konia", "Transsyberyjska. Drogą żelazną przez Rosję i dalej" oraz "Hokkaido - Japonia bez gejsz i samurajów". Jego najnowsza książka "Islandia albo najzimniejsze lato od pięćdziesięciu lat" została wyróżniona prestiżową Nagrodą Magellana, przyznawaną za najlepsze publikacje turystyczne.

Dzisiejsze spotkanie autorskie w bibliotece w Józefowie będzie trzecim z cyklu realizowanego przez placówkę. Są też plany na kolejne wydarzenia. Książnica zorganizuje w tym miesiącu jeszcze warsztaty literackie, a podsumowaniem projektu ma być spotkanie "Co dziadek z babcią czytali jak byli mali". Odbędzie się w październiku.

Projekt "Roztoczańskie anioły czytają książki" jest współfinansowany z Funduszu Promocji Kultury Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu "Partnerstwo dla Książki 2019". 

ak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe