Biłgoraj: Amerykańskie wakacje uczennicy LO im. ONZ

  • 09.09.2019, 06:18
  • ak
Biłgoraj: Amerykańskie wakacje uczennicy LO im. ONZ Fot. LO im. ONZ Biłgoraj
Aleksandra Kudyba, trzecioklasistka z Liceum Ogólnokształcącego im ONZ w Biłgoraju miała w tym roku wyjątkowe wakacje. Spędziła miesiąc w Stanach Zjednoczonych. Ten wyjazd był nagrodą dla licealistki za udział w konkursie „I know America”.

Nastolatka z Biłgoraja zdobyła nagrodę główną i dzięki temu w ramach programu Benjamin Franklin Transatlantic Fellows Summer Institute 2019 spędziła w USA lipiec. To był dla niej wyjątkowy czas, okazja do podejmowania ciekawych wyzwań, poznania nowych ludzi i miejsc.

Przez pierwsze dwa tygodnie pobytu w Stanach Zjednoczonych licealistka z Biłgoraja mieszkała w akademiku w kampusie Purdue University. Codziennie, wraz z innymi młodymi ludźmi brała udział w zajęciach dotyczących prawa, mediów, umiejętności przywódczych. Miała okazję uczestniczyć w debatach, symulacjach i warsztatach, ale też miło spędzać czas wolny z rówieśnikami.

Przez tydzień mieszkała również u amerykańskiej rodziny, poznając zwyczaje i codzienne życie Amerykanów. Jednocześnie stale uczęszczała na zajęcia, podróżowała. Ostatnie cztery dni programu spędziliła w stolicy Stanów Zjednoczonych, Waszyngtonie., dokładnie poznając miasto.

 

ak

Zdjęcia (2)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe