Zamość: Hetmanek zabiera dzieciaki na spacer i uczy

  • 08.09.2019, 09:16
  • Żródło: KMP Zamość
Zamość: Hetmanek zabiera dzieciaki na spacer i uczy Fot. KMP Zamość
Hetmanek – maskotka zamojskiej policji pomagała przedszkolakom utrwalić wiedzę na temat bezpiecznego przechodzenia przez przejścia dla pieszych. Wizyta nietypowego gościa wywołała wiele radości i na długo pozostanie w pamięci przedszkolaków.

W piątek (6 września) dzieci z przedszkola miejskiego nr 8 im. Jana Brzechwy w Zamościu odwiedził Hetmanek, maskotka zamojskiej policji. W czasie spotkania z misiem oraz policjantami przedszkolaki dowiedziały się o bezpieczeństwie w ruchu drogowym.

Szczególną uwagę mundurowi zwrócili na przypomnienie maluchom o zasadach przechodzenia przez przejścia dla pieszych. Spotkanie było również okazją do poruszenia innych tematów dotyczących bezpieczeństwa. Omówiono zasady zachowania się na wycieczkach, na placu zabaw oraz w kontaktach z nieznajomymi osobami. Hetmanek sprawdził, czy każde dziecko zna numer alarmowy i potrafi zachować się w sytuacji zagrożenia.

Po przekazaniu wiedzy w budynku przedszkola, dzieciaki ubrane w kamizelki odblaskowe wspólnie z Hetmankiem na przejściu dla pieszych ćwiczyły przechodzenie przez przejście.

Na zakończenie obiecały Hetmankowi, że przekazaną przez niego wiedzę będą stosowały na co dzień. Złożyły jeszcze jedną obietnicę – spotkanie uwiecznią na rysunkach, których tematem będzie bezpieczna droga do przedszkola. A powstały w ten sposób album na pamiątkę piątkowego spotkania przekażą misiowi.

Źródło: KMP Zamość

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe