Pomóżmy małej Amelce wygrać z chorobą

  • 06.09.2019, 12:00
  • red.
Pomóżmy małej Amelce wygrać z chorobą
Poniedziałek 9 września to ostatni dzień zbiórki pieniędzy, które mogą małej, 4-letniej Amelce z Tereszpola wygrać z chorobą. Lekarze w Polsce nie są w stanie pomóc dziewczynce. Konieczna jest operacja za granicą.

O chorobie swojej córeczki rodzice Amelki dowiedzieli się niedawno. Okazało się, że dziewczynka cierpi na zespół Arnolda Chiariego. Jedynym ratunkiem dla dziewczynki jest operacja przecięcia nici końcowej rdzenia w Barcelonie. Czas na zebranie pieniędzy kończy się w poniedziałek. Zostało tak niewiele czasu.

Amelka była od dwóch lat leczona na skoliozę. Nikt nie spodziewał się gorszej diagnozy. Dziewczynka cierpi na bardzo rzadką chorobę neurologiczną mózgu i rdzenia kręgowego. Po konsultacjach z kilkoma lekarzami w Polsce, okazało się, że najbardziej bezpieczną metodą walki z chorobą i zatrzymanie jej jest operacja polegająca na przecięciu nici końcowej rdzenia. W Polsce jej się nie wykonuje. Musimy lecieć do Barcelony, by uratować jej życie. 

Operacja i pobyt Amelki z opiekunem w klinice w Barcelonie to ogromny koszt. Wyniesie około 20 tys. euro. Rodzice nie są w stanie sami zgromadzić takiej sumy, dlatego zdecydowali się prosić o pomoc. Jeżeli nie zbiorą do 9 września wymaganej kwoty, operacja zostanie przełożona… W przypadku Amelki liczy się każdy dzień…

Pieniądze można wpłacać na portalu siepomaga.pl.

red.

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe