Gmina Zamość: Nowe pracownie w 9 szkołach

  • 08.09.2019, 06:42
  • ak
Gmina Zamość: Nowe pracownie w 9 szkołach Fot. UG Zamość
Uczniowie z Borowiny Sitanieckiej, Mokrego, Zawady, Wólki Wieprzeckiej, Płoskiego, Sitańca, Wysokiego, Żdanowa i Kalinowic dostali prezent na nowy rok szkolny: nowe, świetnie wyposażone pracownie komputerowe.

To efekt zrealizowanego przez gminę Zamość projektu „Nowoczesne pracownie komputerowe i przyrodnicze w szkołach Gminy Zamość”, który został sfinansowany przy wsparciu Unii Europejskiej. Całość kosztowała ponad 1,6 mln zł, a dotacja sięgnęła przeszło 1,3 mln zł.

Nowoczesny sprzęt trafił do dziewięciu prowadzonych przez samorząd podstawówek. Szkoły otrzymały zestawy komputerowe dla uczniów oraz dla nauczycieli. Kupiono również urządzenia wielofunkcyjne, również zapisujące obraz i dźwięk z oprzyrządowaniem, ekrany dotykowe, wideoprojektory, tablice interaktywne, drukarki 3D oraz wiele innych urządzeń. W sumie 322 sztuki sprzętu.

W czterech szkołach doposażono też pracownie biologiczne, chemiczne, fizyczne oraz geograficzne. Na liście zakupów znalazły się aż 2133 pozycje.

ak

Zdjęcia (2)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe