Wkrótce ruszą szczepienia lisów

  • 07.09.2019, 06:33
  • ak
Wkrótce ruszą szczepienia lisów Fot. pixabay.com
Na drugą połowę tego miesiąca planowana jest w całym regionie akcja szczepienia lisów przeciwko wściekliźnie.

Szczepienia zaplanowano między 20 a 25 września na terenie całego województwa lubelskiego. Takie akcje wojewódzki lekarz weterynarii zleca kilka razy do roku. Teraz, podobnie jak zawsze podczas tego rodzaju akcji, specjalne preparaty w formie brunatnych stożków o rybim zapachu będą zrzucane z samolotów. Na każdy kilometr kwadratowy wyznaczonej powierzchni lasów, pól i łąk ma spaść ok. 20-30 dawek.

Należy unikać jakiegokolwiek kontaktu ze specyfikiem, a gdyby jednak do tego doszło, trzeba jak najszybciej skontaktować się z lekarzem. Natomiast każdy kontakt zwierząt domowych ze szczepionką należy zgłosić weterynarzowi, powinno się jednak psy trzymać w czasie szczepień na uwięzi, a koty w zamknięciu.

Nie zaleca się organizacji polowań zbiorowych na terenach objętych szczepieniem w okresie 14 dni od daty wyłożenia szczepionki.

 

ak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
gosc
gosc 17.09.2019, 18:40
Jakiego wylozenia wszak to jest zrzucane z samolotu-psy to lubia a szczegolnie niby bezpanskie ale to psy gospodarskie nie uwiazane i zjadaja i gina w meczarniach takie ostrzezenia powinny zawisnac w kazdej wsi woj.a nie plakaty wyborcze naszych przyszlych zbawcow

Pozostałe