Policjanci i dzieci, czyli bezpieczna droga do szkoły w Miączynie (ZDJĘCIA)

  • 05.09.2019, 14:15
  • ak
Policjanci i dzieci, czyli bezpieczna droga do szkoły w Miączynie (ZDJĘCIA) Fot. KMP Zamość
Najpierw był wykład i rozmowy z dziećmi, a później lekcje w plenerze i praktyczne sprawdzenie wiedzy. Policjanci odwiedzili uczniów szkoły w Miączynie, by nauczyć ich zasad bezpieczeństwa na drodze.

Asp. Dariusz Kuropatnicki z zamojskiej komendy i mł. asp. Marek Chmielowiec, dzielnicowy z Miączyna spotkali się z dziećmi w środę (4 września) w ramach akcji „Bezpieczna droga do szkoły”.

Mundurowi przypomnieli uczniom z Miączyna o zasadach bezpiecznego poruszania się chodnikiem oraz poboczem drogi, przechodzenia przez przejście dla pieszych i bezpiecznej jazdy rowerem. Przekonywali, jak ważne jest używanie odblasków.

Po części teoretycznej przyszedł czas na zajęcia praktyczne. Uczniowie przećwiczyli bezpieczne przechodzenie przez jezdnię.

– Czuwający nad ich bezpieczeństwem policjanci wskazywali na mogące wystąpić zagrożenia. Apelowali o to, aby przed przejściem na druga stronę ulicy zawsze zachowywali szczególną ostrożność i skupiali się na tym co dzieje się wokół. Przestrzegali przed wbieganiem na jezdnię oraz wychodzeniem na drogę z za przeszkody ograniczającej widoczność – opowiada Dorota Krukowska-Bubiło, rzeczniczka Komendy Miejskiej Policji w Zamościu.

ak

Zdjęcia (5)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe