Szwedzi przyjechali z wizytą. I poszli do lasu

  • 04.09.2019, 13:42
  • ak
Szwedzi przyjechali z wizytą. I poszli do lasu Fot. Magdalena Tereszczuk/Starostwo Powiatowe w Tomaszowie Lubelskim
Kilkudziesięciu Szwedów zrzeszonych w związanej z branżą leśną organizacją Södra z regionu Växjö gościło we wtorek (3 września) w powiecie tomaszowskim.

Zasadniczym celem wizyty miało być poznanie przez zagranicznych gości gospodarki leśnej Nadleśnictwa Tomaszów. Szwedzi mieli okazję zajrzeć do najciekawszych miejsc nadleśnictwa, m.in. Rezerwatu Przyrody Zarośle koło Ulowa, ale też zajmującej się przetwórstwem drewna firmy Lubelski Fornir w Łaszczowie. Grupa obejrzała również arboretum leśne i wysłuchała wykładu o najważniejszych wydarzeniach z historii Polski.

Kierownikiem grupy był Sigmunt Lisecke, Szwed polskiego pochodzenia.

Wyjazd zorganizowała firma Warta Travel z Lublina. A na zakończenie pobytu goście otrzymali pamiątkowe upominki od leśników oraz Starostwa Powiatowego w Tomaszowie Lubelskim.

ak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe