Gm. Susiec: Będą mieszkania i nowe miejsca pracy

  • 04.09.2019, 12:09
  • ak
Gm. Susiec: Będą mieszkania i nowe miejsca pracy Fot. facebook.com/Zbigniew Naklicki
Firma Invest Energy zajmie się adaptacją budynku dawnej szkoły w Ciotuszy Starej na mieszkania chronione. Wójt Zbigniew Naklicki podpisał już umowę z przedstawicielem wykonawcy Pawłem Kmieciem.

To będzie duża inwestycja. Jej całkowity koszt przekracza 3,2 mln zł, a dofinansowanie, jakie gmina uzyskała z RPO sięga przeszło 2,2 mln zł. Prace powinny ruszyć wkrótce.

Budynek dawnej szkoły w Ciotuszy Starej zostanie gruntownie przebudowany i wyremontowany. Powstaną w nim mieszkania chronione, z których skorzystają przede wszystkim osoby starsze. Będą mieć tutaj bardzo dobre warunki, bo wszystkie pomieszczenia będą nowocześnie i komfortowo przygotowane.

"Realizacja projektu przyczyni się do wzrostu aktywności osób starszych poprzez tworzenie grup samopomocowych, wspierających się wzajemnie, wykorzystujących posiadane zasoby ludzkie. Umożliwi to rozwijanie swoich zainteresowań; wzrost integracji osób starszych (nawiązywanie kontaktów z innymi osobami zamieszkującymi mieszkanie, wymiana doświadczeń, podejmowanie wspólnych inicjatyw, organizacja spotkań integracyjnych z klubem seniora)" – wyjaśnia na swoim facebookowym profilu wójt Naklicki.

Nie bez znaczenia jest też fakt, że dzięki inwestycji powstaną nowe miejsca pracy dla personelu placówki.

ak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe