Gm. Krynice: Betonu woda nie zmyje

  • 05.09.2019, 07:00
  • m
Gm. Krynice: Betonu woda nie zmyje Wcześniej te drogi utwardzano różnymi materiałami, niestety po większych opadach deszczu woda rozmywała nawierzchnię.
Drogi w Dzierążni, w Krynicach, Zwiartowie-Kolonii i Majdanie-Sielec są już gotowe. Mieszkańcom łatwiej teraz dojechać do pól i zabudowań. Ze Zwiartowa-Kolonii nie muszą już jechać do szkoły, świetlicy i sklepu w Zwiartowie ponad 3 kilometry, ale kilkaset metrów.

Wcześniej te drogi utwardzano różnymi materiałami, niestety po większych opadach deszczu woda rozmywała nawierzchnię. Tak było również wtedy, kiedy przed rokiem nad gminą Krynice przeszła największa od 20 lat ulewa. Straty były ogromne. Szacowano, że setki tysięcy złotych pochłonie tylko naprawa zniszczonych dróg. Władze gminy miały nadzieję na pomoc państwa.  

Wiosną br. samorządy otrzymały promesy na remonty dróg zniszczonych na skutek klęsk żywiołowych, na ochronę wąwozów lessowych przed erozją oraz likwidację osuwisk. Wsparcie MSWiA dostała także gmina Krynice. 

Cały artykuł dostępny tylko w papierowym i e-wydaniu Kroniki Tygodnia

m

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe