Krasnobród: Moniuszko w ilustracjach - zaproszenie na wernisaż w KDK

  • 02.09.2019, 08:00
  • ak
Krasnobród: Moniuszko w ilustracjach - zaproszenie na wernisaż w KDK
W środę (4 września) w Krasnobrodzkim Domu Kultury otwarta zostanie wystawa prac, które powstały podczas zeszłorocznego pleneru ilustratorów. Artystów biorących w nim udział inspirowała twórczość Stanisłąwa Moniuszki.

Na ekspozycję złożą się prace, które podczas pleneru tworzyli znani polscy ilustratorzy, m.in. Maria Ekier, Elżbieta Gnyp, Artur Gołębiowski, Hanna Grodzka-Nowak, Mikołaj Kamler, Jolanta Kolary, Zbigniew Kołaczek, Donat Kowalski, Jolanta Marcolla, Franciszek Maśluszczak, Krystyna Michałowska, Leszek Ołdak, Zuzanna Orlińska, Bogusław Orliński, Stanisław Ożóg, Jowita Płoszajska, Elżbieta Wasiuczyńska, Józef Wilkoń, Magdalena Wosik.

Podczas wystawy w KDK, która czynna będzie do końca września oglądać będzie można blisko 60 prac, inspirowanych bardziej i mniej popularnymi kompozycjami Stanisława Moniuszki. 

Autorem i kuratorem projektu jest Maria Grażyna Szpyra, która od blisko 40 lat zajmuje się promocją polskiej ilustracji w Polsce i za granicą.

Planowany na środę wernisaż rozpocznie się o godz. 18.

ak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe