Oczyszczalnia w Suścu po remoncie i przebudowie

  • 01.09.2019, 15:06
  • ak
Oczyszczalnia w Suścu po remoncie i przebudowie Fot. Zbigniew Naklicki/facebook.com
To dobra wiadomość dla mieszkańców całej gminy, ale przede wszystkim Suśca, Rybnicy i Oseredka. Oczyszczalnia ścieków, dzięki pieniądzom przyznanym przez samorząd województwa została gruntownie przebudowana.

Cały projekt był wart blisko 2,2 mln zł, a dofinansowanie ze Środków Europejskiego Funduszu Rolnego na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich wyniosło dokładnie 1 132 677 zł. Wszystkie prace na zlecenie gminy wykonał Zakład Usług Józef Bucior Krasnobród.

"Realizacja tego zadania przyczyniła się do poprawy warunków życia i rozwoju gospodarczego w miejscowości Susiec, Rybnica, Oseredek jak i terenie całej gminy oraz poprzez zmniejszenie zanieczyszczeń wód rzeki Jeleń do której odprowadzane są ścieki oczyszczone, pozytywnie wpłynie na poprawę miejscowego środowiska naturalnego jakim jest rezerwat „Nad Tanwią” i „Park Krajobrazowy Puszczy Solskiej”. Poprzez poprawę stanu środowiska naturalnego tereny objęte operacją staną się atrakcyjne do inwestowania w ośrodki turystyczno – wypoczynkowe oraz powstawanie nowych gospodarstw agroturystycznych" – napisał na swoim facebookowym profilu Zbigniew Naklicki, wójt Suśca.

Dzięki inwestycji zwiększyła się znaczącą przepustowość oczyszczalni ścieków, przebudowano obiekty i powstały w ten sposób cztery zespoły równoległych ciągów oczyszczania. Zmienił się systemu napowietrzania, została też zainstalowana automatyczna stacja zlewcza oraz wentylacja mechaniczna. Ponadto w ramach zadania kupiono wyposażenie oczyszczalni, m.in. przyczepę rolniczą, urządzenie wysokociśnieniowe do płukania i udrażniania instalacji kanalizacyjnych.

ak

Zdjęcia (7)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe