Hrubieszów: Żołnierze najlepsi. Wygrali piłkarski turniej

  • 01.09.2019, 08:03
  • ak
Hrubieszów: Żołnierze najlepsi. Wygrali piłkarski turniej Fot. HOSiR
Reprezentacja 2. Hrubieszowskiego Pułku Rozpoznawczego wygrała V Turniej Służb Mundurowych w Piłce Nożnej im. kpr. mgr. Wojciecha Kowalczuka, który odbył się na boisku Hrubieszowskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji. Zawody organizował Zakład Karny w Hrubieszowie.

Do rywalizacji w dorocznych zawodach przystąpiło 13 drużyn z Lubelszczyzny, a także z Ukrainy. Lekko nie było, bo każdy chciał wygrać, a dodatkowo żar lał się z nieba. 

Turniej otworzył płk. Janusz Krotkiewicz, dyrektor ZK w Hrubieszowie. Witał zawodników, ale aa przede wszystkim rodziców tragicznie zmarłych kpr. mgr. Wojciecha Kowalczuka oraz kpr. Kamila Bajerczaka.

Po rozgrywkach grupowych przyszedł czas na finałowe. W meczu o pierwsze miejsce drużyna 2. HPR pokonała 1:0 zespół funkcjonariuszy Aresztu Śledczego z Lublina. Na trzecim miejscu znalazła się reprezentacja ZK z Opola Lubelskiego.

Były też nagrody dla indywidualnych graczy. Za najlepszego bramkarza uznano Marcina Malesę z AŚ w Lublinie. Tytuł najlepszego strzelca otrzymał Mariusz Musiał z wojskowej jednostki w Hrubieszowie. Wyróżnienie od organizatorów otrzymał również najstarszy uczestnik - Mariusz Ziembiński. Statuetkę w kategorii fair play odebrał Igor Kożarka z Ukrainy. 

Puchary dla najlepszych wręczała burmistrz Hrubieszowa Marta Majewska w asyście płk. Janusza Krotkiewicza.

ak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
on
on 02.09.2019, 22:06
Co ma piłka nożna do wojska ? Przyjedzie im sie na misje wyjechać do miejsc konfliktowych to sie popłaczą bo w gałe tylko potrafią grac !!! Armia powinna byś wykwalifikowana a nie reprezentacyjna jak to mają w swoim mniemaniu sztabowcy z JW 4055. bo za pajaców na pochodach nie płace swoimi podatkami, co nie potrafili by sie odnaleźć na polu walki .

Pozostałe