Ostatni weekend wakacji. Więcej policji na drogach

  • 30.08.2019, 05:12
  • Źródło: KMP Zamość
Ostatni weekend wakacji. Więcej policji na drogach Fot. policja.pl
Ostatni weekend wakacji niejednokrotnie wiąże się z koniecznością pokonania wielu kilometrów z miejsca wypoczynku do miejsca zamieszkania. O bezpieczeństwo na drogach będą dbali policjanci, jednak my również musimy zadbać o siebie i innych uczestników ruchu zachowując na drodze rozsądek i przestrzegając przepisy ruchu drogowego.

Ostatni weekend wakacji wiąże się ze wzmożonym ruchem na drogach. W tym czasie spodziewajmy się większej liczby zarówno autokarów przewożących dzieci i młodzież, jak i prywatnych samochodów, którymi wczasowicze będą wracali do domów. Największego natężenia ruchu możemy spodziewać się w szczególności na drogach wyjazdowych i dojazdowych do i z miejscowości wypoczynkowych oraz w okolicach dużych aglomeracji miejskich.  

   Na drogach w całym kraju zobaczymy większą niż zwykle liczbę policyjnych patroli, którzy będą czuwali  nad bezpieczeństwem podróżujących dyscyplinując kierowców, którzy nie przestrzegają przepisów ruchu drogowego. Mundurowi szczególną uwagę zwrócą na kierujących, którzy popełniają wykroczenia stanowiące główne przyczyny tragicznych w skutkach wypadków drogowych, czyli tych, którzy przekraczają dozwoloną prędkość, wyprzedzają w miejscach niebezpiecznych w sposób niezgodny z przepisami, jak też kierowców wymuszających pierwszeństwo przejazdu. Zwrócą również uwagę na zachowanie kierujących w okolicach przejść dla pieszych. Będą także sprawdzali trzeźwość kierowców, stan techniczny pojazdów oraz sposób przewożenia dzieci, jak też przestrzeganie obowiązku jazdy w zapiętych pasach bezpieczeństwa.

Działania pod nazwą „Bezpieczny weekend - Ostatni weekend wakacji” rozpoczną się już w piątek, 30 sierpnia od wczesnych godzin porannych i potrwają do północy w niedzielę, 1 września.  

Należy jednak pamiętać, że nawet najlepiej zorganizowane działania Policji nie zapewnią każdemu bezpieczeństwa. Ponieważ bezpieczeństwo w dużej mierze zależy od nas samych. Od naszej kultury jazdy, stanu psychofizycznego, przestrzegania przepisów i zachowania ostrożności. Niezwykle ważne jest również samo przygotowanie się do podróży. Sprawdzenie stanu technicznego pojazdu i niezbędnego wyposażenia. Nie odkładajmy rozpoczęcia podróży na ostatnią chwilę, w swoich planach uwzględnijmy możliwość wystąpienia nieprzewidzianych utrudnień w ruchu, uwzględnijmy również konieczność odpoczynku. Śpiesząc się zapominamy o bezpieczeństwie.

Pamiętajmy również o tym, że siadając za kierownicę bierzemy odpowiedzialność nie tylko za życie swoje, ale również bezpieczeństwo przewożonych pasażerów oraz innych uczestników ruchu, których napotkam na swojej drodze. Nie bądźmy również obojętni na agresywne bądź też brawurowe zachowanie innych kierowców. Alarmujmy odpowiednie służby. Być może nasz telefon na nr 112 uratuje komuś życie.

Źródło: KMP Zamość

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe