Szczebrzeszyn: Jak ma wyglądać pomnik Jana Brzechwy? Jest nowy projekt

  • 31.08.2019, 12:00
  • ak
Szczebrzeszyn: Jak ma wyglądać pomnik Jana Brzechwy? Jest nowy projekt Fot. UMiG Szczebrzeszyn
Jan Brzechwa, który rozsławił Szczebrzeszyn swoim wierszem o chrząszczu, doczeka się w miasteczku pomnika. Na najbliższej sesji radni zaopiniują kolejny projekt figury poety.

Na pomysł upamiętnienia w Szczebrzeszynie Jana Brzechwy wpadł burmistrz Henryk Matej. Wiadomo, że pomnik miałby wykonać Bogusław Koczwara, szczebrzeszynianin, rzeźbiarz i emerytowany nauczyciel, autor pomnika z popiersiem doktora Zygmunta Klukowskiego.

Artysta opracował już jedną koncepcję swojego dzieła, teraz przygotował kolejną. Zarówno jedna, jak i druga przedstawia Jana Brzechwę siedzącego na ławeczce. Pomnik mógłby stanąć w pobliżu biblioteki, na ul. Zamojskiej, na rynku (obok chrząszcza) albo w rejonie Miejskiego Domu Kultury. O wyborze lokalizacji zdecydują mieszkańcy w konsultacjach społecznych.

Oficjalne odsłonięcie pomnika przewidziano na przyszły rok.

ak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Wielbicielka
Wielbicielka 31.08.2019, 20:24
czas najwyższy postawić pomnik Janowi Brzechwie....brawo

Pozostałe