Józefów: Żłobek prawie gotowy

  • 30.08.2019, 06:00
  • lew
Józefów: Żłobek prawie gotowy
Przetargi związane z przygotowanej nowej placówki są rozstrzygnięte, umowy są realizowane, a to oznacza, że pierwszy samorządowy żłobek w Józefowie powinien być gotowy na czas.

Najpilniejsza jest adaptacja części józefowskiego przedszkola, w której żłobek będzie miał swoją siedzibę. Na potrzeby maluchów trzeba m.in. wymienić okna i drzwi, wyremontować łazienkę i dostosować ją do potrzeb dzieci, odnowić parkiet, a także poprawić część tarasu. – Prace wykończeniowe trwają, a pod koniec sierpnia zamierzamy ustawić dobrej klasy meble i przeprowadzić ostatnie szlify, żeby 2 września przyjąć dzieci – powiedział nam burmistrz Józefowa Roman Dziura.

Do Józefowa dotarł też zewnętrzny plac gier i zabaw, który zostanie zamontowany już po rozpoczęciu roku szkolnego.

Kajtek – Gminny Klub Dziecięcy powstaje dzięki wsparciu z Europejskiego Funduszu Społecznego, skąd gmina otrzyma do 95 proc. kosztów netto. W żłobku znajdzie się miejsce dla 13 dzieci w wieku do 3 lat (wiadomo, że chętnych było 21, w tym troje dzieci spoza gminy Józefów). Unijna dotacja przeznaczona zostanie także na zatrudnienie 7 opiekunów i osób do pomocy przy opiece nad maluchami oraz pokrycie kosztów funkcjonowania nowej placówki przez dwa lata. Potem prowadzenie żłobka w całości przejmie na siebie samorząd.

Konkurs na dyrektora żłobka wygrała Dominika Paniak.

 

lew

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe