Szczebrzeszyn: Wąwozami dobiegli do mety

  • 28.08.2019, 15:29
  • tomt
Szczebrzeszyn: Wąwozami dobiegli do mety Fot. MDK Szczebrzeszyn Dekoracje oraz start i meta zawodów miały miejsce na Rynku w Szczebrzeszynie.
Dwie godziny ze sporym okładem przebywał na trasie zwycięzca I Biegu Chrząszcza. Z pewnością jednak nie żałował, ponieważ malownicza trasa 25-kilometrowego półmaratonu crossowego wiodła przez urokliwe wąwozy lessowe wokół Szczebrzeszyna.

Organizatorem zawodów było Stowarzyszenie Chrząszczowy Gród, we współpracy z Gminą Szczebrzeszyn oraz Miejskim Domem Kultury.

 – Cieszymy się, że I Bieg Chrząszcza spotkał się z dużym zainteresowaniem biegaczy, którzy przybyli między innymi z Warszawy, Poznania, Wrocławia, Koszalina czy Lublina. Do mety dobiegło 127 uczestników, w tym dziesięciu powyżej 60 lat – powiedziała nam Joanna Król z MDK w Szczebrzeszynie.  

Zwycięzcą historycznego biegu zostali Krzysztof Jaworski (Łazy Biegonickie) – 2:21:16 wśród mężczyzn i Karolina Traczykiewicz (Bodaczów) – 2:38:34 w gronie kobiet.

 – Trasa była naprawdę wymagająca, ale jej ukształtowanie, widoki i krajobrazy w pełni rekompensowały zmęczenie. Otrzymaliśmy też ciekawy pakiet startowy, a po biegu pamiątkowy medal i posiłek. Gdybym miał na przyszłość coś podpowiedzieć organizatorom, to w niektórych miejscach trasa powinna być nieco lepiej oznaczona. Mimo tego cały bieg oceniam bardzo pozytywnie i w przyszłym roku ponownie chętnie wezmę w nim udział – powiedział nam Arkadiusz Łaszkiewicz z Zamościa.

 

tomt

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe