Krwawy rekord w Mokrem

  • 29.08.2019, 08:00
  • ak
Krwawy rekord w Mokrem Fot. Organizatorzy
Wyjątkowo udana, rekordowa była akcja zbiórki krwi, którą w niedzielę, 11 sierpnia zorganizowano w świetlicy w Mokrem.

Na apel organizatorów odpowiedziało mnóstwo ludzi o wielkich sercach i dzięki temu udało się zgromadzić aż 59,4 litra cennej krwi. Kolejne takie wydarzenie organizowane przez Klub Honorowych Dawców Krwi Gminy Zamość jest planowane na 10 listopada w Płoskiem.

Akcja w Mokrem była już trzecią w konkursie  „Bitwa Sołectw – do ostatniej kropli krwi”. Podobnie jak przy poprzednich krwiodawcy mogli liczyć na poczęstunek. Panie z KGW przygotowały sycącą zupę. Była też mrożona kawa dla ochłody i szarlotka z bitą śmietaną. Można było również skorzystać z porad dietetycznych, zbadać poziom cukru i ciśnienie tętnicze. Odbyło się również szkolenie z pierwszej pomocy. Przygotowano również wiele atrakcji dla dzieci, które towarzyszyły dorosłym.

Krwiodawcy mieli też szanse otrzymać atrakcyjne nagrody, m.in. drzewko ozdobne, zestawy obiadowe, zestawy kebabowe, karnety na kwiaty, kręgle, spływy kajakowe, przelot szybowcem, pizzę, lody, gokarty, akcesoria samochodowe.

ak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe