Wybory parlamentarne 2019: Kto na posła, kto na senatora?

  • 27.08.2019, 07:00
  • Leszek Wójtowicz
Wybory parlamentarne 2019: Kto na posła, kto na senatora? 21 sierpnia kandydaci Lewicy zainaugurowali kampanię w Zamościu.
Pełne listy wyborcze ogłosiło już Prawo i Sprawiedliwość oraz Koalicja Obywatelska. Pozostałe partie jeszcze je kompletują. Mają na to czas do 3 września. Kto z naszego regionu na pewno powalczy o mandat posła lub senatora, a kto najprawdopodobniej wystartuje w zaplanowanych na 13 października wyborach parlamentarnych?

Jako pierwsze pełne listy wyborcze ogłosiło Prawo i Sprawiedliwość. Wiadomo, że w naszym okręgu nr 7 w wyborach nie wystartuje dwoje obecnych posłów z powiatu biłgorajskiego. Agata Borowiec sama zrezygnowała, a nad Piotrem O. ciążą zarzuty dotyczące kupna prawa jazdy i posługiwania się nielegalnie zdobytym dokumentem. Jedynką na tej liście jest wicepremier Jacek Sasin, który z Zamojszczyzną związany jest poprzez pochodzącą z Hrubieszowa żonę.

Zwarci i gotowi

Dwójkę dostał zamojski poseł Sławomir Zawiślak, który od 2005 r. zasiada w ławie poselskiej, a od czerwca jest znowu szefem struktur PiS w okręgu nr 7. W wyborach do niższej izby parlamentu – z piątej pozycji – wystartuje poseł Tomasz Zieliński z Tomaszowa Lubelskiego, który otrzymał poselski mandat w ub. roku po tym, jak zrzekł się go bialski parlamentarzysta Adam Abramowicz.

Drugą dziesiątkę otwiera Maria Gmyz z Zamościa (nr 11), zastępca wojewódzkiego konserwatora zabytków i radna sejmiku województwa lubelskiego. Na 13. miejscu jest jedyna przedstawicielka powiatu biłgorajskiego – Beata Strzałka z Biłgoraja, członek zarządu powiatu biłgorajskiego. Tuż za nią znalazł się Krzysztof Gałaszkiewicz z gm. Sitno (nr 14), który jest dyrektorem Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa w Lublinie. Jego zastępczyni, czyli Anna Kusiak-Janiec z Hrubieszowa, startuje z 16. miejsca. Na 22. pozycji znalazł się zamojski okulista Stanisław Misztal, były poseł AWS i były radny wojewódzki z ramienia Samoobrony, a później PSL.

Cały artykuł o kandydatach na posłów z naszego regionu tylko w papierowym i e-wydaniu Kroniki Tygodnia.

Leszek Wójtowicz

Zdjęcia (1)

– Za działaniami rządu PiS stoi wiarygodność w realizacji celów społecznych, rozwojowych i gospodarczych – powiedziała w Biłgoraju kandydatka na posłankę Beata Strzałka.

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (21)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
sportmenka
sportmenka 03.09.2019, 11:26
Ty Sportowiec chyba ci coś na mózg padło. Jaka piękna, jaka młoda, jaka wykształcona? Pomyliłeś z próżnością, niekompetencją,brakiem szacunku dla ludzi.Ona już zrobiła wiele złego! A gdyby miała ociupinkę władzy wylazłyby z niej wszystkie demony a ma ich w zapasie niezliczoną ilość.
obserwator
obserwator 29.08.2019, 21:24
oni nadają się jak papier toaletowy czyli są do .................................d .................u p y
Czytelnik  KZ
Czytelnik KZ 29.08.2019, 21:27
Brawo za odwagę .
Sportowiec
Sportowiec 28.08.2019, 13:54
No i jeszcze kilka uwag. Sympatyczna, młoda, wykształcona, mądra i piękna kobieta nie podoba się Mieciowi. Bardzo proszę. Mamy demokrację, ale nie powiesz mi że mamy lepszy wybór w powiecie niż Pani Kusiak-Janiec. Myślę, że powiat zyskałby na takim wyborze.
Piłkarz
Piłkarz 28.08.2019, 23:43
Nic nie zyska powiat bo ta Pani robi wszystko pod publikę nawet zaczęła się interesować meczami Unii Hrubieszów, gdzie ja chodzę i nigdy jej nie widziałem, jest osobą pustą i mało wiarygodna
Kibic
Kibic 29.08.2019, 15:10
Czyli progres jest. Nie chodziła a chodzi. Kibicowała? Kibicował! Więc o co kaman Panie Piłkarz? Co do intencji Pani Anny Kusiak-Janiec dlaczego przychodzi na mecze Unii to gratuluję mocy rozpoznawania motywacji ludzi. Jak nie chodziła źle, jak chodzi źle. Ludzie ogarnijcie się. Ja też kiedyś nie chodziłem a teraz chodzę to źle?
Sportowiec
Sportowiec 28.08.2019, 13:49
Atakują PiS, atakują Panią Annę Kusiak-Janiec? To dobrze. Znaczy, że się boją sromotnej porażki w Powiecie. ZSL już był - wystarczy. Czas na dobrą zmianę.
Mietek Mircza
Mietek Mircza 27.08.2019, 16:06
Halinka nie rób kampanii Pani Kusiak- Janiec ona tego nie potrzebuje bo ona i tak się nie dostanie, najlepiej to jej wychodzi spacer wieczorem za raczke z dyrektorem Gałeckim
Marysia CZ
Marysia CZ 28.08.2019, 13:42
Mieciu, Mieciu. Tak Ci te Twoje zwoje mózgowe ZSL w Mirczu wyprostował że aż żal czytać. Zrozum już po ZSL-u w powiecie hrubieszowskim. A co do Pani Kusiak - Jaciec to bardziej skutecznej kobiety w lokalnej polityce nie spotkałam. Zresztą poziom Twojej wypowiedzi powala jak chachłacka mowa lidera ZSL-u w powiecie.
Mietek z Mircza
Mietek z Mircza 28.08.2019, 23:50
Marysiu jak ty ładnie szufladkujesz ludzi, bardzo mylisz się w ocenie mojej osoby bo ja akurat jestem zwolennikiem PiSu i wiem że w Mirczu ludzie którzy popierają PiS nie zagłosują na tą Panią bo my wszyscy ją znamy i wolimy zagłosować na posła Zawislaka,a ty Marysiu dalej próbuj i tak Pani Kusiak się nigdzie nie dostanie.
Marysia CZ
Marysia CZ 29.08.2019, 15:14
No to gratuluję Mieciu. Gratuluję. Szczerze gratuluję. Podziwiam. Pozwól, że o tym czy się dostanie czy też nie zadecydują wyborcy. Nie bądź jak poziomka.
mol
mol 27.08.2019, 14:12
w Hrubieszowie chełmski desant,a młodzi masowo wyjeżdzaja za praca do innych mist
Jarek
Jarek 27.08.2019, 12:46
Tylko Konfederacja !
Della Bella
Della Bella 28.08.2019, 14:01
A co to za byt ta Konfecośtam?
też myślący
też myślący 27.08.2019, 11:25
wszystko tylko nie ,,dojna zmiana,, pis
Wiem
Wiem 27.08.2019, 11:50
Jestes g Nie myslacy
też myślący
też myślący 27.08.2019, 18:07
na stołkach mi nie zależy, i mogę głosować jak chcę
Myslacy
Myslacy 27.08.2019, 09:06
PRECZ Z KOMUNĄ!ONI JUZ BYLI NIC DOBREGO!
Halinka z Mircza
Halinka z Mircza 27.08.2019, 08:39
Hrubieszów - Anna Kusiak - Janiec niech ją ludzie wybiorą to przynajmniej coś zrobi. Skuteczna babka mówię Wam.
xya
xya 27.08.2019, 14:14
haha dobre :)
 zamościanin