Zamość: Na ul. Chłodnej powstał nowy blok TBS

  • 28.08.2019, 07:09
  • AP
Zamość: Na ul. Chłodnej powstał nowy blok TBS
22 sierpnia przy ul. Chłodnej 9 w Zamościu oddano do użytku siódmy blok mieszkalny wybudowany przez Towarzystwo Budownictwa Społecznego. W czterokondygnacyjnym bloku zamieszkają 34 rodziny, w większości zajmując mieszkania dwupokojowe o pow. 40 m2 z aneksem kuchennym i 55 m2 z odrębną przestronną kuchnią.

Łączna powierzchnia użytkowa budynku wynosi 1800 m2. Mieszkania wszystkie są wykończone pod klucz. Można wnosić meble i od razu mieszkać. W ostatniej klatce na parterze znajdzie swoje miejsce placówka pogotowia opiekuńczego. Na ten moment jest to mieszkanie przeznaczone na potrzeby urzędu miasta – mówi Magdalena Godek, prezes zarządu TBS.

Nowo powstały blok ze względu na warunki gruntu nie posiada piwnic. W związku z czym w każdej klatce na parterze znajduje się pomieszczenie do przechowywania wózków i rowerów. 

Przyszli najemcy mieszkań zostali wybrani decyzją komisji mieszkaniowej. Zainteresowanie mieszkaniami było duże. Oczekiwanie na nowe mieszkanie trwało rok. Mieszkania są przeznaczone dla rodzin średniozamożnych, które nie mogą sobie pozwolić na zakup własnego. 

Cały artykuł dostępny tylko w papierowym i e-wydaniu Kroniki Tygodnia

AP

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe