Łaszczów: Nie kapała woda, spłynęły długi

  • 27.08.2019, 15:30
  • Robert Horbaczewski
Łaszczów: Nie kapała woda, spłynęły długi
Gmina zakręciła dłużnikom wodę, ci znaleźli pieniądze.

Władze gminy Łaszczowa zdecydowały się na radykalny krok. Kilku dłużnikom zakręciły kurek z wodą, innych postraszyły tym rozwiązaniem. Pomogło. Nawet oporni zaczęli spłacić długi.

W czerwcu zadłużenie odbiorców wody wobec gminy wynosiło 58 tys. zł. Najbardziej oporni mieszkańców nie płacili przez wiele miesięcy, a rekordzista był winny gminie ponad 3 tys. zł. Na liście dłużników znalazło się 74 odbiorców zarówno z miasta, jak i wsi. Wysyłane do tej pory ponaglenia nie przynosiły skutków.

Aleksandra Pietrasz, burmistrz Łaszczowa, zdecydowała się więc na radykalny krok. Najbardziej opornym zakręciła kurek z wodą. Akurat podczas upałów.

 – Wszystko odbywało się zgodnie z procedurą i literą prawą. Dłużników poinformowaliśmy, gdzie znajduje się najbliższy zdrój, z którego mogą korzystać. Uzyskaliśmy zgodę na takie działania ze strony sanepidu – informuje Rafał Swatowski, sekretarz miasta Łaszczowa.

Cały artykuł dostępny tylko w papierowym i e-wydaniu Kroniki Tygodnia

Robert Horbaczewski

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (7)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Marcin
Marcin 30.08.2019, 20:26
Brawo. Świetny pomysł, Pani Burmistrz. Tak się powinno postępować z cwaniakami. Popieram i pozdrawiam Panią Burmistrz.
Mc
Mc 30.08.2019, 14:11
Brawo! W końcu dłużników dosiegneła sprawiedliwość. Pomijając przypadki uzasadniające problemy z uregulowaniem płatności, skończy się nasmiewanie z" tych głupich co płacą bo mi i tak nic nie zrobią, a komornik to mi może...." oby inne gminy w okolicy poszły za przykładem, chyba że do tego czasu ich dłużnicy pójdą po rozum do głowy.
xyz
xyz 30.08.2019, 10:51
Przyjdzie czas i na chodniki. Myślę że za niecały rok urzędowania Pani burmistrz chodniki nie zostały zdegradowane. Warto by się przyjrzeć kiedy te chodniki zostały ułożone, i czy jeszcze nie powinny być w dobrym stanie.
Ja
Ja 29.08.2019, 08:07
To może teraz pani burmistrz zajmie się chodnikami w centrum Łaszczowa po których nie da się przejść i nogi można połamać. Jak ktoś złamie nogę gmina będzie płaciła odszmodowanie??? A może każdy mieszkaniec ma sobie sam nowy chodnik ułożyć???
źle
źle 28.08.2019, 20:36
Najgorsza bezduszność z możliwych, żeby ludziom w upały wodę zakręcać jakby nie było innych możliwości egzekucji należności .
Anonim
Anonim 29.08.2019, 00:05
Widocznie inne nie skutkowały. A ten przyniósł rezultaty. Dodatkowo, przekazano informację, skąd można czerpać wodę, wiwc nikogo nie pozostawiono bez dostepu do niej w upały.
xyz
xyz 28.08.2019, 13:31
Brawo Pani burmistrz !!! Nareszcie z wodą robi się porządek. Teraz kolej na śmieci, Chodzą i śmieją się pod wąsem, że nie będą płacić i nic im nie zrobią.

Pozostałe