Powiat biłgorajski: Gdzie po darmową pomoc prawną?

  • 10.01.2017, 07:42
  • Leszek Wójtowicz
Powiat biłgorajski: Gdzie po darmową pomoc prawną?
Nieodpłatna pomoc prawna świadczona będzie w tym roku w 13 punktach zlokalizowanych na terenie powiatu biłgorajskiego.

Jest to rezultat wejścia w życie ustawy z dnia 5 sierpnia 2015 r. o nieodpłatnej pomocy prawnej oraz edukacji prawnej. Ustawa zakłada, że darmową pomoc prawną (na etapie przedsądowym) mogą otrzymać: młodzież do 26. roku życia, osoby posiadające ważną Kartę Dużej Rodziny, seniorzy po ukończeniu 65 lat, osoby fizyczne, którym w okresie roku poprzedzającego zostało przyznane świadczenie z pomocy społecznej na podstawie ustawy o pomocy społecznej, kombatanci, weterani, a także osoby zagrożone lub poszkodowane katastrofą naturalną, klęską żywiołową lub awarią techniczną.

Na terenie powiatu biłgorajskiego pomoc świadczona będzie w tym roku w 13 punktach. W Biłgoraju biuro porad prawnych działa w budynku Zarządu Dróg Powiatowych przy ul. Sikorskiego 3 w pokoju nr 11. Biuro czynne jest w dni robocze – od poniedziałku do piątku – w godz. 7.30-15.30.

W pozostałych gminach punkty działają przez 4 godziny w określone dni tygodnia. W gm. Aleksandrów po pomoc można zgłaszać się do Urzędu Gminy Aleksandrów w poniedziałki w godz. 7.30-11.30, a w gm. Biłgoraj w środy w godz. 7.30-11.30 (budynek Urzędu Gminy w Biłgoraju).

W gm. Biszcza porady prawne udzielane są we wtorki w godz. 7.30-11.30 w budynku Gminnego Ośrodka Kultury Sportu i Rekreacji w Biszczy. Mieszkańcy miasta i gminy Frampol mogą szukać bezpłatnej pomocy prawnej w piątki w godz. 7.30-11.30 w Budynku Urzędu Miasta Frampol przy ul. Zamojskiej 13.

W gm. Goraj pomoc również udzielana jest w piątki i w tych samych godzinach. Interesanci przyjmowani są w siedzibie Urzędu Gminy Goraj.

Mieszkańcy miasta i gminy Józefów mogą zgłaszać się po pomoc w poniedziałki w godz. 12-16 do świetlicy środowiskowej przy Szkole Podstawowej w Józefowie (ul. Górnicza 21A).

W gm. Księżpol bezpłatne porady udzielane są we wtorki w godz. 7.30-11.30 w Gminnym Ośrodku Kultury w Księżpolu, a w gm. Łukowa w czwartki w godz. 7.30-11.30 w siedzibie miejscowego GOK-u. W gm. Obsza punkt działa w Urzędzie Gminy Obsza. Potrzebujący mogą się tam zgłaszać w piątki w godz. 11.30-15.30. Mieszkańcy gm. Potok Górny mogą zgłaszać się po pomoc do siedziby miejscowego GOK-u w środy w godz. 7.30-11.30, a mieszkańcy miasta i gminy Tarnogród w poniedziałki w godz. 7.30-11.30 do Urzędu Miasta Tarnogród.

W gm. Tereszpol bezpłatne porady prawne udzielane są w czwartki w godz. 7.30-11.30 w budynku Urzędu Gminy Tereszpol.

Leszek Wójtowicz

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe