Na Giewoncie zginęła 46-latka z Biłgoraja. Jej znajomy został ranny

  • 24.08.2019, 14:18
  • ak
Na Giewoncie zginęła 46-latka z Biłgoraja. Jej znajomy został ranny
46-letnia kobieta, która jest jedną z ofiar tragicznej burzy w Tatrach pochodziła z Biłgoraja. Podczas wyprawy w góry towarzyszył jej mieszkaniec tego miasta. To informacje nieoficjalne.

Informacje o tym, że wśród ofiar burzy w Tatrach jest pochodząca z Biłgoraja 46-letnia kobieta dotarły do nas dzisiaj.

W oficjalnych komunikatach po tragedii podano, że ofiary czwartkowej burzy to dwoje dzieci: 10-latek z Małopolski, dziewczynka z województwa mazowieckiego, a także dorośli: 46-letnia mieszkanka woj. podlaskiego oraz 24-latka z Dolnego Śląska.

Z naszych informacji wynika, że 46-letnia kobieta pochodziła z Biłgoraja i mieszkała w swoim rodzinnym mieście. Wiemy też, że w wyprawie na Giewont towarzyszył jej znajomy, mieszkaniec Biłgoraja.

Kobieta zginęła, bo podobno po uderzeniu pioruna spadła w przepaść. Mężczyzna przeżył. Z poważnych urazem kręgosłupa trafił do jednego z małopolskich szpitali. Wiemy, że jest przytomny. Jego życiu nic nie zagraża.

Próbowaliśmy te informacje potwierdzić. Joanna Paździo, rzeczniczka wojewody małopolskiego stwierdziła jednak, że nie szczegółowymi dysponuje danymi na temat ofiar i poszkodowanych. Dodała jedynie, że wielu rannych po czwartkowej tragedii już opuściło placówki medyczne. – Rannych było przeszło 100 osób, ale hospitalizowanych ok. 60. Na dzisiaj w szpitalach pozostaje jeszcze 29 poszkodowanych – przekazała Kronice Tygodnia.

Przypomnijmy, że tragiczna w skutkach burza przeszła nad Tatrami w czwartkowe popołudnie. Było ok. godz. 13.15, gdy w Zakopanem w rejonie Giewontu odnotowano silne wyładowania atmosferyczne.W wyniku uderzeń piorunów poszkodowanych po polskiej stronie zostało ok. 100 osób, w tym niestety 4 osoby śmiertelnie.  Jeden mężczyzna zginął również po słowackiej stronie Tatr.

Rannych przewieziono do szpitali w Zakopanem, Nowym Targu, Krakowie, Myślenicach, Suchej Beskidzkiej.

W akcję ratunkową zaangażowały się jednostki TOPR i GOPR, także służby medyczne z Zakopanego i całej Małopolski, ale również policja i żołnierze. Do stolicy Tatr pojechali również wojskowi z Lubelszczyzny.

 

WIĘCEJ NA TEN TEMAT JUŻ WE WTOREK W PAPIEROWYM WYDANIU KRONIKI TYGODNIA

ak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (4)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Krystyna13
Krystyna13 30.08.2020, 11:22
Kto pozwala dzieciom wchodzić na Giewont ? Co roku są burze w Tatrach.
Panbuk
Panbuk 24.08.2019, 20:31
Buk tak chciał
Kinga
Kinga 25.08.2019, 08:37
Naucz się pisać pierwsze
panbuk
panbuk 26.08.2019, 02:39
ech jej, jaka ty nie kumata kinga jesteś

Pozostałe