Po bezpiecznych przejściach do szkoły

  • 23.08.2019, 09:09
  • ak
Po bezpiecznych przejściach do szkoły Fot. Starostwo Powiatowe w Tomaszowie Lubelskim
Przy szkołach w Tomaszowie Lubelskim i w Tyszowcach powstały tzw. aktywne przejścia dla pieszych. Zostały przygotowane przez powiat dzięki 15 tys. zł dotacji od Fundację “Orlen – Dar Serca”. Pieniądze przyznano w ramach programu "Moje miejsce na Ziemi".

Nowe przejścia powstały na ul. Kopernika w Tomaszowie Lubelskim przy Szkole Podstawowej nr 1 im. Orląt Lwowskich i na ul. Kościelnej w Tyszowcach przy SP im. Jana Kilińskiego. Jak wyglądają?

W miejscu, gdzie na jezdni grubowarstwową farbą pomalowane są biało-czerwone pasy, ustawiono fluorescencyjne znaki drogowe informujące o przejściach i pobliskiej szkole. Na tablicach umieszczone są lampy błyskowe, które zaczynają świecić, gdy do przejścia zbliża się jakaś osoba. To wyraźny sygnał dla zmotoryzowanych, że powinni zwolnić.

ak

Zdjęcia (1)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe