Gm. Tyszowce: Rolnicy dziękowali za plony w Czartowczyku

  • 21.08.2019, 12:06
  • ak
Gm. Tyszowce: Rolnicy dziękowali za plony w Czartowczyku Fot. Samorządowe Centrum Kultury Tyszowce
Czartowczyk był w tym roku gospodarzem dożynek gminy Tyszowce. Święto plonów odbyło się w minioną niedzielę (18 sierpnia). Był oczywiście tradycyjny korowód i konkurs wieńców.

Przemarsz uczestników święta plonów przez Czartowczyk był nie tylko wielobarwny i wesoły, ale również donośny. Uczestników korowodu prowadziły dźwięki utworów granych przez Tyszowiecką Orkiestrę Dętą. Uroczystą mszę w intencji rolników sprawowali ks. Sylwester Zwolak, franciszkanin ojciec Ryszard Parol oraz ks. Mateusz Kicka.

W konkursie na najpiękniejszy wieniec wzięło udział 13 dzieł. Zdaniem jurorów najpiękniejsze było to, które wykonały członkinie KGW z Czartowczyka i to one otrzymały pierwsze miejsce i 500 zł nagrody. Na drugim miejscu (400 zł) znalazł się wieniec KGW z Przewala, a na trzecim (300 zł) z KGW w Kazimierówce.

W części artystycznej zaprezentowały się dzieci ze Szkoły Podstawowej w Czartowczyku. Swoimi występami na scenie dożynki uświetniły zespoły śpiewacze z Mikulina, Tyszowiec, Wakijowa oraz Czartowczyka. Zagrały również Kapela Krasnobrodzka i Kapela Bełżecka.

ak

Zdjęcia (4)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
zajączek
zajączek 21.08.2019, 18:11
Biednie i skromnie a gdzie nowy burmistrz i jego zgraja ?

Pozostałe