Galeria Twierdza na szlaku

  • 22.08.2019, 08:00
  • Artykuł Partnera
Galeria Twierdza na szlaku
Galeria Twierdza jest teraz częścią najdłuższego szlaku rowerowego w Polsce!

 

Zamojska Galeria Twierdza otrzymała wyróżnienie dla miejsca przyjaznego rowerzystom na Wschodnim Szlaku Rowerowym Green Velo. Certyfikat oznacza, że miłośnicy dwóch kółek mogą tam liczyć na dostęp do udogodnień przy planowaniu wycieczek i dłuższych wypadów, w tym stacji napraw oraz bezpłatnego parkingu. Te w połączeniu z bogatą infrastrukturą handlowo-usługową świadczą o atrakcyjności Galerii Twierdza jako destynacji na urozmaiconej trasie turystycznej, która prowadzi przez pięć województw.

Wschodni Szlak Rowerowy Green Velo jest najdłuższym, spójnie oznakowanym i specjalnie wytyczonym szlakiem rowerowym w Polsce o długości ponad 2000 km. Zamysłem jego twórców było przygotowanie szlaku, który od początku do końca daje radość podróżowania oraz poznawania przyrody i licznych zabytków. Przebiega on głównie po asfaltowych drogach publicznych o niskim natężeniu ruchu pojazdów. Twórcy Green Velo polecają dwie rowerowe wycieczki w okolicach Zamościa. Pierwsza z nich, trasa rowerowa Gminy Zamość „Na skraju roztocza” o dystansie 39 km, powstała z myślą o rowerzystach okazjonalnych i amatorach pięknych widoków. Prowadzi przez położone na południe od miasta malownicze wzgórza, wąwozy, lasy i pola uprawne. Z kolei ta o nazwie „Z perły Roztocza do perły renesansu”, przygotowana dla zaawansowanych, ma długość 60 km – rozpoczyna się w Zwierzyńcu, a następnie przez Zamość, prowadzi do Szczebrzeszyna. Trasa obfituje w wyjątkowe atrakcje – warto wspomnieć, że na zwiedzanie samego Zamościa poleca się poświęcenie co najmniej kilku godzin.

– Miłośnicy dwóch kółek wiedzą, że są u nas mile widziani. Dotyczy to zarówno osób, które przyjadą rowerem na zakupy lub posiłek, lub planują dłuższą trasę rowerową z rodziną lub przyjaciółmi. Cieszy nas fakt, że Galeria Twierdza znalazła się na szlaku, który powstał m.in. po to, aby umożliwić rowerzystom zapoznanie się z piękną architekturą Zamościa, miasta na liście UNESCO oraz walorami krajobrazowymi całego naszego regionu – mówi Joanna Wyrostek, dyrektor Galerii Twierdza.

Dojazd do Galerii Twierdza Zamość ułatwiają ścieżki rowerowe. Oprócz parkingu rowerowego, położonego przy głównych wejściach do obiektu, na gości na dwóch kółkach czeka bezpłatny serwis rowerowy z narzędziami do naprawy. Po trudach jazdy ważnymi elementem każdej podróży jest odpoczynek i posiłek. Galeria zachęca rowerzystów do korzystania ze strefy restauracyjnej, w której zadbano o dostęp do sieci WiFi oraz stacji ładującej telefony komórkowe. Galeria Twierdza jest idealnym punktem postojowym podczas rajdów rodzinnych z małymi dziećmi, ponieważ znajduje się w niej pokój rodzica – wygodne miejsce do karmienia i przewijania niemowląt. Dla najmłodszych rowerzystów przygotowano z kolei strefę Kids Play, oryginalną przestrzeń do zabawy oferuje wyjątkowe miejsce do zabawy i edukacji. Kolejnym elementem ważnym z punktu widzenia rowerzystów są sklepy z ofertą sportową, w którym mogą oni kupić akcesoria rowerowe i nie tylko.

Artykuł Partnera

Podziel się:Pozostałe