Zamość: Tu się dużo buduje...

  • 20.08.2019, 06:00
  • Agnieszka Piela
Zamość: Tu się dużo buduje... Tuż obok okazałego kościoła powstaje inwestycja, która ciekawi nie tylko klientów znajdującego się tu sklepu, ale też przechodniów i turystów.
Kościół, pensjonat, apartamenty... O inwestycjach w obrębie staromiejskim w Zamościu, rozmawialiśmy z Andrzejem Kasiborskim, kierownikiem zamojskiej Delegatury WUOZ w Lublinie.

Niemal z każdej strony Starego Miasta słychać odgłosy z placów budowy. Prace postępują. Na naszych oczach tworzy się historia. Jedne budynki znikają, powstają nowe, inne odzyskują dawną świetność.

 

Kościół oo. Franciszkanów

Największą inwestycją jest rewitalizacja XVII-wiecznego barokowego kościoła oo. Franciszkanów w Polsce. Zakończenie prac planowane jest w 2020 r. 

Po zakończeniu rekonstrukcji sklepienia i dachu kościoła nad nawą główną, ruszyły prace przy wyburzaniu ostatnich ścian i stropów stanowiących pomieszczenia wybudowane na potrzeby Liceum Plastycznego oraz kina "Stylowy". Prace wyburzeniowe odsłoniły prawdę i piękno świątyni. "Staję się tym, kim byłem, odzyskuję architektoniczną niepodległość, dziękuję tym, którzy wspierają moją odbudowę" – czytamy we wpisie ks. Andrzeja Zalewskiego na blogu www.dzieloodbudowy.pl.

 – Jest to największy kościół na Lubelszczyźnie. Teraz dopiero widzimy wnętrza tej świątyni. Czekamy na zakończenie inwestycji. Zapowiada się pięknie – mówi Andrzej Kasiborski, kierownik zamojskiej Delegatury WUOZ w Lublinie.

Cały artykuł dostępny tylko w papierowym i e-wydaniu Kroniki Tygodnia

Agnieszka Piela

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (3)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Zamoscianin
Zamoscianin 20.08.2019, 19:55
A ten apartamentowiec to jak wrzód na tyłku pasuje do starówki ciekaw jestem ile kasy dostał konserwator zabytków
erni
erni 22.08.2019, 11:52
nie musial dostac to pisdowska klika inwestuje!! zysk do podzialu !!
ak
ak 22.08.2019, 12:43
Może jakieś konkrety, bo też bym chciał wiedzieć.

Pozostałe