Hrubieszów: Wypadek na ul. Piłsudskiego. 77-latek potrącił 71-latka na pasach

  • 19.08.2019, 11:03
  • ak
Hrubieszów: Wypadek na ul. Piłsudskiego. 77-latek potrącił 71-latka na pasach Fot. pixabay.com
Starszy pan trafił do szpitala po tym, jak został potrącony przez samochód. Do wypadku doszło w sobotę (17 sierpnia) przed południem na przejściu dla pieszych przy ul. Piłsudskiego w Hrubieszowie.

71-letni mieszkaniec Hrubieszowa przechodził na drugą stronę ulicy przez oznakowane przejście dla pieszych. Wówczas oplem nadjechał 77-latek. Kierowca prawdopodobnie nie zauważył pieszego, nie wyhamował i potrącił go.

Poszkodowany mężczyzna trafił do szpitala. Zarówno on, jak i sprawca wypadku byli trzeźwi.

Policja apeluje o ostrożność, cierpliwość i dostosowanie prędkości jazdy do warunków drogowych:

KIEROWCO PAMIĘTAJ! Kierowanie pojazdem to także odpowiedzialność za przewożone osoby i innych uczestników ruchu. Wyobraźnia, rozsądek, umiejętność przewidywania sytuacji na drodze są gwarantem bezpieczeństwa. Spory udział w zdarzeniach drogowych mają też piesi i rowerzyści, którzy często łamią przepisy ruchu drogowego. Najczęściej popełniane przez nich wykroczenia to: nagłe wtargnięcia na jezdnię, przechodzenie poza przejściem dla pieszych, na czerwonym świetle, jazda nieoświetlonym rowerem, bez odblasków oraz przejeżdżanie rowerem przez przejście dla pieszych.

ak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
 ola
ola 19.08.2019, 20:34
Do Oj tam włącz myślenie myślenie nie boli i ma wielką przyszłość i ty będzie stary i daj ci BOŻE abyś nie był głuchy i ślepy
Kierowca
Kierowca 19.08.2019, 13:58
Oj tam oj tam... W wieku 77 lat to już się jeździ na słuch, bo na oczy się już słabo widzi... To wina 71 latka bo mógł głośniej przechodzić przez przejście to by go kierowca usłyszał :D

Pozostałe