Gm. Tomaszów Lubelski: Rolnicy dziękowali za plony w Rogóźnie Kolonii

  • 19.08.2019, 10:27
  • ak
Gm. Tomaszów Lubelski: Rolnicy dziękowali za plony w Rogóźnie Kolonii Fot. GOK Podhorce
W niedzielę (18 sierpnia) w Rogóźnie Kolonii zorganizowano dożynki rolników gminy Tomaszów Lubelski. Było uroczyście i radośnie.

Impreza trwała jeden dzień, ale przygotowania do niej rozpoczęły się już dawno. Gospodarze przygotowali piękne przydomowe witacze, przyozdobili plac dożynkowy oraz kościół.

Święto plonów tradycyjnie rozpoczęła uroczysta msza św. Był też dożynkowy korowód delegacji wszystkich wiosek w gminie. Nie zabrakło oficjalnych wystąpień, a także konkursu na najpiękniejszy wieniec dożynkowy.

W tym roku wygrało dzieło przygotowane przez mieszkańców Rogóźna. Drugie miejsce zajął wieniec z Rogóźna-Kolonii, a na trzecim wspólnie znalazły się kompozycje Majdanka i Jezierni. Wyróżnienie specjalne trafiło zaś do Justynówki.

ak

Zdjęcia (4)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe