Nie parkuj!!! To miejsce dla niepełnosprawnych

  • 17.08.2019, 10:05
  • Źródło: KPP Hrubieszów
Nie parkuj!!! To miejsce dla niepełnosprawnych Fot. KPP Hrubieszów
Hrubieszowscy policjanci otrzymali zgłoszenie, że na jednym z miejscowych parkingów kilka pojazdów blokuje wjazd na miejsce dla osób niepełnosprawnych. Przypominamy wszystkim kierującym o bezwzględnym przestrzeganiu przepisów. Za to wykroczenie grozi mandat karny, a kierowcy, którzy nie mając do tego uprawnień pozostawiają samochody na miejscach dla osób niepełnosprawnych muszą się liczyć z możliwością poniesienia opłaty za ewentualne odholowanie pojazdu.

W środę dyżurny hrubieszowskiej komendy otrzymał zgłoszenie od jednego z kierujących, że na miejscowym parkingu kilka samochodów blokuje wjazd na miejsce dla osób niepełnosprawnych. Partol policji pojechał na miejsce. Funkcjonariusze sporządzili niezbędną dokumentację potrzebną do wyjaśnienia sprawy.

Policja przypomina, że parkowanie na miejscu dla osób niepełnosprawnych zagrożone jest wysokim mandatem nawet do 1000 zł. To jednak nie wszystko. Kierowcy, którzy nie mając do tego uprawnień pozostawiają samochody na miejscach dla osób niepełnosprawnych muszą się liczyć z możliwością poniesienia opłaty za ewentualne odholowanie pojazdu.

Należy pamiętać, że na miejscu dla inwalidy mogą parkować osoby posiadające kartę parkingową.

Uprawionymi do posiadania karty parkingowej są osoby z orzeczonym:

  • stopniem niepełnosprawności (w orzeczeniu konieczne wskazanie do wydania karty),
  • całkowitą niezdolnością do pracy i niezdolnością do samodzielnej egzystencji (dawniej I gr. inwalidzka),
  • całkowitą niezdolnością do pracy (dawniej II gr. inwalidzka),
  • częściową niezdolnością do pracy (dawniej III gr. inwalidzka) przyznaną ze względu na schorzenia związane z narządem ruchu,
  • kierujący pojazdem przewożący osobę o obniżonej sprawności ruchowej,
  • pracownicy placówek zajmujących się opieką, rehabilitacją lub edukacją osób niepełnosprawnych, pozostających pod opieką tych placówek.
Źródło: KPP Hrubieszów

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
i ty możesz byc niepełnosprawnym
i ty możesz byc niepełnosprawnym 17.08.2019, 14:59
jestem osoba niepełnosprawna w znacznym stopniu,mam kartę parkingowa, ale pod Kauflandem rzadko udaje sie zaparkować na miejscu dla osób niepełnosprawnych, pewni bezkarności parkuje tam kto chce, nikt nie sprawdza czy sa do tego uprawnien, mogłaby czy policja czy straz miejska od czasu do czasu skontrolować parkujacych na tych miejscach nie tylko pod kauflandem, i jeszcze jeden problem z tego zakresu, dlaczego brak wyznaczonego miejsca pod Stokrotką w Rynku, jedno miejsce dla inwalidów przy Placu Staszica obok laboratorium analitycznego to stanowczo za mało gdyz wielu niepełnosprawnych korzysta z tego laboratorium, najlepiej zorganizowano miejsca dla niepełnosprawnych przy Lidlu najgorzej przy Biedronce i Carfourze, ktoś powinien weryfikować to ewentualnie opiniować przed oznaczeniem takie miejsce i jeszcze jedno , bez sensu jest utrzymywanie dwoch miejsc dla niepełnosprawnych przy ZUSie, w sytuacji gdy w poblizu jest jeszcze cztery miejsca parkongowe dla niepełnosprawnych

Pozostałe