Hrebenne: Syryjczycy ukryli się w naczepie. Znaleźli ich

  • 16.08.2019, 12:00
  • ak
Hrebenne: Syryjczycy ukryli się w naczepie. Znaleźli ich Fot. NOSG
Strażnicy graniczni i celnicy z Hrebennego odkryli nielegalnych migrantów i udaremnili im wjazd do Polski. Cudzoziemcy jechali ukryci w naczepie ciężarówki, która we wtorek (13 sierpnia) przekraczała granicę.

Mundurowi skontrolowali TIR-a i odkryli, że więziono nim nie tylko towar, ale i ludzi. Na naczepie ukryli się dwaj obywatele Syrii w wieku 30 i 23 lat.

- Zatrzymanym obywatelom Syrii, przedstawiono zarzut nielegalnego przekroczenia granicy państwowej z art. 264 par. 2 kk. Czyn ten usankcjonowany jest karą do 3 lat pozbawienia wolności - informuje Dariusz Sienicki, rzecznik Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej.

Cudzoziemcy przyznali, że celem ich wędrówki były Niemcy. Sąd zdecydował,  że obaj mężczyźni zostaną umieszczeni w ośrodku strzeżonym.

Do sprawy został zatrzymany również 48-letni Turek, kierowca ciężarówki. Jemu przedstawiono zarzut pomocnictwa w nielegalnym przekroczeniu granicy. Grozi za to do 8 lat  pozbawienia wolności.

ak

Zdjęcia (2)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe