Zamość: Święto Wojska Polskiego 2019 (ZDJĘCIA)

  • 15.08.2019, 13:39
  • ak
Zamość: Święto Wojska Polskiego 2019 (ZDJĘCIA) Fot. Anna Szewc
Z udziałem przedstawicieli rządu, władz samorządowych, służb mundurowych, ale też wielu mieszkańców miasta i turystów żołnierze z Zamościa obchodzą dzisiaj swoje święto.

Obchody Święta Wojska Polskiego rozpoczęły się mszą świętą. Po nabożeństwie uczestnicy przemaszerowali na Rynek Wielki, gdzie w samo południe rozpoczęła się główna część wydarzenia.

Wśród gości znaleźli się m.in. Marcin Romanowski, wiceminister sprawiedliwości, Andrzej Wnuk, prezydent Zamościa, Stanisław Grześko,starosta zamojski, Ryszard Gliwiński, wójt gminy Zamość, a także przedstawiciele służb mundurowych i instytucji. Nie zabrakło też licznie zgromadzonych zamościan i turystów.

Było tradycyjne wciągnięcie flagi państwowej na maszt, okolicznościowe przemówienia oraz wręczenie aktów mianowania na wyższe stopnie oraz odznaczeń najbardziej zasłużonym żołnierzom.

W programie przewidziano  również pokaz musztry paradnej i defiladę, a na koniec dla wszystkich piknik pod hasłem "Wierni Polsce".

Głównym organizatorem obchodów Święta Wojska Polskiego jest dowódca garnizonu Zamość ppłk Sebastian Grell.

ak

Zdjęcia (68)

Podpięte galerie zdjęć:

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Zawodowy
Zawodowy 15.08.2019, 23:42
Tylko jedno. Ten żołnierz z WOT z ruda Kozią brudką powinien być ukarany za to że nie śpiewa. Skoro nie śpiewał to oznacza jedno nie zna treści Hymnu albo Pieśni Reprezentacyjnej Wojska Polskiego i jednocześnie nie powinien nosić munduru . Tacy właśnie ludzie nie zasługują na noszenie munduru bo go hańbią. Piłsudski przewraca się teraz w grobie widząc takie zachowanie , brak szacunku !!!

Pozostałe