Sukces zamościanki! Klaudia Kudełko w finale konkursu w Los Angeles

  • 14.08.2019, 14:00
  • Materiał nadesłany
Sukces zamościanki! Klaudia Kudełko w finale konkursu w Los Angeles
Wielki sukces pochodzącej z Zamościa Klaudii Kudełko. Młoda pianistka po serii recitali fortepianowych w Hollywood, jako jedyna Polka znalazła się w finale prestiżowego Międzynarodowego Konkursu Pianistycznego w Los Angeles. Wcześniej ukończyła Państwową Szkołę Muzyczną I i II st. im. Karola Szymanowskiego w Zamościu w klasie fortepianu Alicji Słupskiej oraz Ewy Gajewskiej.

Klaudia Kudełko ma na koncie wiele sukcesów. Jest m.in. zdobywczynią nagrody specjalnej za najlepszy występ na żywo w Carnegie Hall - Outstanding Performance Prize w Nowym Jorku (2017) oraz laureatką pierwszej nagrody na Concert Artists International Piano&Strings&Voice Competition w Nowym Jorku. gdzie została określona przez jurorów jako wyjątkowa artystka, której interpretacje cechuje piękno i niezwykle poetyckie brzmienie.

Jako solistka występowała w wielu salach koncertowych w Polsce m. in. w Teatrze Wielkim Operze Narodowej, Łazienkach Królewskich w Warszawie, Zamku Królewskim w Warszawie, Pałacu w Radziejowicach, a także za granicą w takich krajach jak Niemczech, Belgii, we Włoszech, Danii oraz Stanach Zjednoczonych, gdzie została zaproszona do udziału w prestiżowym festiwalu PianoFest Hamptons w Hamptons (2017), czy Art of Piano w Ohio (2018).

Klaudia Kudełko występowała z towarzyszeniem orkiestr takich jak Orkiestra Filharmonii Świętokrzyskiej w Kielcach, Orkiestra Filharmonii Podkarpackiej w Rzeszowie czy Orkiestra Smyczkowa im. Karola Namysłowskiego w Zamościu. Była uczestniczką prestiżowych warsztatów pianistycznych pod kierunkiem wybitnych pianistów tj. Robert McDonald, Jerome Lowenthal, Pavel Gililov, Jacques Rouvier, Olga Kern, William Grant Naboré, Paul Schenly, David Jalbert, Awadagin Pratt, Pierre van der Westhuizen na International Mendelssohn Academy Leipzig w Lipsku, Niemcy, Accademia di Musica di Cagliari, Włochy, Accademia di Musica di Pinerolo, Włochy, ClaviCologne International Piano Festival w Kolonii, Niemcy.

Obecnie jest studentką Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina w Warszawie w klasie fortepianu prof. Alicji Palety-Bugaj i dr Konrada Skolarskiego oraz Colburn Conservatory of Music w Los Angeles w klasie fortepianu prof. Ingi Kapouler-Gartner. Ukończyła Ogólnokształcącą Szkołę Muzyczną im. Zenona Brzewskiego w Warszawie.

Obok działalności solowej pianistka z zamiłowaniem wykonuje również muzykę kameralną. W roku 2014 jako instrumentalistka tria fortepianowego Warsaw Piano Trio wystąpiła w nowojorskiej Carnegie Hall, natomiast w roku 2018 wykonała w Warszawie dwa podwójne koncerty Wolfganga Amadeusza Mozarta w duecie fortepianowym z towarzyszeniem Mozart Chamber Orchestra.

Klaudia Kudełko została uhonorowana stypendium Prezydenta Miasta Zamość, Urzędu Marszałkowskiego w Lublinie, Instytutu Adama Mickiewicza w Warszawie oraz Fundacji Kościuszkowskiej w Nowym Jorku.

Inspiracja artystki innymi formami sztuki, a w szczególności baletem, zaowocowała współpracą z Polskim Baletem Narodowym przy spektaklu Kreacje, gdzie pianistka stworzyła koncepcję choreografii, a także wykonała na żywo muzykę Fryderyka Chopina.

Materiał nadesłany

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe