Święto Wojska Polskiego Zamość 2019 (PROGRAM)

  • 14.08.2019, 10:42
  • ak
Święto Wojska Polskiego Zamość 2019 (PROGRAM) Fot. Archiwum
Dowódca Garnizonu Zamość zaprasza na obchody Święta Wojska Polskiego. Uroczystości połączone z piknikiem militarnym odbędą się w czwartek, 15 sierpnia.

Rozpocznie je o godz. 10.30 msza św. w kościele parafialnym pw. Jana Bożego przy ul. Wojska Polskiego w Zamościu. Po nabożeństwie uczestnicy przemaszerują na Rynek Wielki, gdzie w samo południe odbędzie się dalsza część obchodów.

Tradycyjnie zaplanowano uroczyste wciągnięcie flagi na maszt, okolicznościowe przemówienia oraz wręczenie aktów mianowania. Odbędzie się apel oręża Wojska Polskiego i salwa honorowa. W programie przewidziano  również pokaz musztry paradnej i defiladę.

Zaraz po tej części obchodów rozpocznie się piknik pod hasłem "Wierni Polsce". Będzie można obejrzeć wyposażenie jednostek garnizonu Zamość, zaplanowano zabawy dla najmłodszych, a także żołnierską grochówkę dla wszystkich.

ak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
AN
AN 14.08.2019, 16:28
15 lipca??
Redakcja
Redakcja 14.08.2019, 19:28
Sierpnia, oczywiście że sierpnia :)

Pozostałe