Gm. Telatyn: Piknik Rodzinny ,,RAZEM świętujmy Niepodległość" w Żulicach (ZDJĘCIA)

  • 14.08.2019, 09:03
  • Materiał nadesłany
Gm. Telatyn: Piknik Rodzinny ,,RAZEM świętujmy Niepodległość" w Żulicach (ZDJĘCIA) Fot. UG Telatyn
,,RAZEM świętujmy Niepodległość" – pod takim przewodnim tytułem odbył się w niedzielę 11 sierpnia przy pochodzącym z I połowy XIX wieku Dworze rodziny Makomaskich w Żulicach, piknik rodzinny, podczas którego mieszkańcy gminy Telatyn, wspólnie, międzypokoleniowo świętowali odzyskanie Niepodległości.

Dekoracja została utrzymana w tonacji patriotycznej z wykorzystaniem flagi biało czerwonej, ozdobą były również typowo polskie kwiaty: słoneczniki, maki, chabry i stokrotki.

W pikniku, oprócz licznie przybyłych mieszkańców gminy uczestniczyli zaproszeni goście: Tomasz Zieliński – poseł na Sejm RP, Henryk Karwan – Starosta Powiatu Tomaszowskiego, Stanisław Bondyra – kierownik tomaszowskiego Biura Powiatowego ARiMR, księża, radni gminy Telatyn oraz sołtysi.

Wydarzenie rozpoczęło się tradycyjnym, narodowym tańcem - polonezem. Po powitaniu, którego dokonali Dariusz Kozłowski - wójt gminy Telatyn i Alicja Górnik – dyrektor Biblioteki Publicznej Gminy Telatyn rozpoczęło się wspólne świętowanie. Na scenie wystąpiły przedszkolaki z Oddziału Przedszkolnego przy Szkole Podstawowej w Telatynie oraz zespół taneczny, który przygotował przepiękny taniec z flagą.

Na scenie zaprezentowali się również laureaci konkursów recytatorskich, którzy zdobywają zaszczytne miejsca w powiecie i województwie: Dominika Piskor, Zosia Czaus, Michał Dziedzic, Sebastian Piskor i Mateusz Budzyński. Utwór muzyczny ,,Czerwone Maki" na akordeonie przygotowała uczennica Szkoły Podstawowej w Poturzynie Dorotka Lepionka.

Podczas pikniku odbyła się również wystawa tematyczna związana z Odzyskaniem Niepodległości. Przedstawione zostały prace, które powstały podczas konkursu plastycznego ,,Narysujmy Niepodległość" oraz warsztatów patriotycznych, które odbyły się Wiejskim Centrum Kultury i Promocji Wsi w Telatynie pt. ,,Anioł z biało – czerwoną flagą" i ,,Godło Polski".

Dodatkowo prezentowane były zdjęcia oraz księgozbiór Biblioteki Publicznej Gminy Telatyn odnoszący się do tematyki związanej z Odzyskaniem przez Polskę Niepodległości. Zwiedzający wystawę otrzymali biało czerwone baloniki i flagi. Podczas Pikniku zaprezentowały się zespoły lokalne, które oprócz tradycyjnych ludowo – biesiadnych piosenek wykonywały również utwory patriotyczne.

Program artystyczny przygotował: Zespół ,,Jaśmin", ,,Echo Telatyna", Zespół Gminnego Klubu Seniora, Zespół Artystyczny ,,Fermata", ,,LTM Disco" i Zespół śpiewaczy ,,Lawenda". Nie zapomniano również o najmłodszych uczestnikach Pikniku – specjalny program artystyczny i zabawy przygotowała Animatorka Inka. W kąciku ,,Rodzinne malowanie" dzieci kolorowały malowanki patriotyczne. Dodatkowo miały również możliwość obejrzenia sprzętu wojskowego, którego prezentację przygotowali żołnierze z 2 Hrubieszowskiego Pułku Rozpoznawczego im. mjra H. Dobrzańskiego ,,Hubal" z Hrubieszowa.

Między występami odbywały się konkursy tematyczne związane z Odzyskaniem Niepodległości. Eksponaty i wystawę tematyczną przygotowało również Stowarzyszenie Moje Nowosiółki, którego członkowie wystąpili w tradycyjnych strojach. Uczestnicy Pikniku mogli również skorzystać z poczęstunku przygotowanego przez Koła Gospodyń oraz tradycyjnej, polskiej grochówki. Wieczorem wystąpił rodzinny Zespół cygański Złoty Tabor, który przy Tomaszowskim Domu Kultury pod obecną nazwą działa od trzech lat. Zespół wykonał tradycyjne utwory romskie oraz utwory w nowej aranżacji. Piknik zakończył się zabawą dyskotekową z zespołem 4Heven, która trwała do późnych godzin nocnych.

"Dofinansowano ze środków Programu Wieloletniego NIEPODLEGŁA na lata 2017-2022 w ramach Programu Dotacyjnego „Niepodległa” - nazwa zadania: Mieszkańcy Gminy Telatyn RAZEM dla Niepodległej.

Materiał nadesłany

Zdjęcia (39)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe