Zosin: Ukraińcy wieźli podrabiane dolary

  • 14.08.2019, 08:00
  • ak
Zosin: Ukraińcy wieźli podrabiane dolary Fot. NOSG
Aby wjechać do Polski, musieli mieć pieniądze. I mieli, tyle że fałszywe. Dwoje Ukraińców, którzy we wtorek (13 sierpnia) przekraczali granicę w Zosinie stracili podrabianą gotówkę.

Cudzoziemcy w wieku 41 i 34 lat wjechali na granicę wczoraj rano. Podczas odprawy strażnicy graniczni zorientowali się, że z dolarami, które miały pokryć koszty utrzymania mężczyzn w naszym kraju, jest coś nie tak.

– Okazało się, że  banknoty nie posiadają żadnych zabezpieczeń, stosowanych w tego typu środkach płatniczych i są zwykłą imitacją pieniędzy. Kobieta oraz mężczyzna zostali zatrzymani i odpowiedzą teraz za próbę nielegalnego przekroczenia granicy państwowej. Czyn ten usankcjonowany jest karą do 3 lat pozbawienia wolności – informuje Dariusz Sienicki, rzecznik prasowy Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej.

Dodaje, że była to jedna z wielu prób wwiezienia do Polski podrabianych pieniędzy.

Była to już kolejna w ostatnim czasie próba przekroczenia granicy państwowej, przy wykorzystaniu do tego celu imitacji pieniędzy. Od początku roku funkcjonariusze NOSG odkryli już ponad 460 fałszerstw różnych dokumentów przedstawianych do kontroli.

– Najczęściej fałszowane są: odbitki stempli kontroli granicznej, „Oświadczenia o zamiarze powierzenia pracy…..”, dowody rejestracyjne pojazdów, polisy ubezpieczeniowe oraz prawa jazdy – precyzuje Sienicki.

ak

Zdjęcia (1)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Karington
Karington 15.08.2019, 13:59
A zdjęcie z Hrebennego?

Pozostałe