Rzucił się na policjantów z widłami i uciekł do lasu. W końcu go znaleźli

  • 13.08.2019, 15:01
  • ak
Rzucił się na policjantów z widłami i uciekł do lasu. W końcu go znaleźli Fot. policja.pl
Od soboty (10 sierpnia) trwały poszukiwania 42-latka z gm. Potok Górny, który uciekł po policyjnej interwencji. Dzisiaj mężczyznę udało się odnaleźć na Podkarpaciu.

Policja bardzo intensywnie szukała mężczyzny, bo uznano, że może być niebezpieczny. Już w sobotę w jego domu interweniowała policja, gdyż 42-latek z siekierą rzucił się na swoich najbliższych. Gdy przyjechali mundurowi, nadal był agresywny. Funkcjonariuszy zaatakował widłami i poszczuł psem. Nie udało się go obezwładnić, mimo u życia środków przymusu bezpośredniego i broni. 42-latek uciekł do lasu. Pies pobiegł za nim.

– Dziś przed południem  mężczyzna został zauważony przez załogę policyjnego śmigłowca na terenie woj. podkarpackiego. Znajdował się na polach w pow. niżańskim. Próbował oddalić się do pobliskich lasów.  W zatrzymaniu 42-latka brali udział policyjni kontrerroryści z KWP w Lublinie oraz policjanci z biłgorajskiej jednostki – informuje Agnieszka Pintal z biłgorajskiej policji.

Dodaje, że w chwili zatrzymania mężczyzna miał przy sobie widły, z którymi szedł w kierunku funkcjonariuszy. Policjanci użyli wobec niego środków przymusu. W trakcie zatrzymania nikt nie odniósł obrażeń.

– Życiu i zdrowiu 42-latka nie zagraża niebezpieczeństwo. Mężczyzna trafił pod opiekę lekarzy – podsumowuje Agnieszka Pintal.

Wiadomo, że mężczyzna wcześniej leczył się psychiatrycznie.

 

ak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe