Powiatowe dożynki w Starym Zamościu. W podziękowaniu za ciężką pracę

  • 16.08.2019, 07:41
  • bn
Powiatowe dożynki w Starym Zamościu. W podziękowaniu za ciężką pracę Wielką atrakcją dożynek powiatowych będzie Zespół Pieśni i Tańca "Zamojszczyzna". To prawdziwa wizytówka naszego regionu.
Dożynki gminno-powiatowe odbędą się w Starym Zamościu w niedzielę (18 sierpnia). Zaplanowano przemarsze, koncerty oraz wielką dyskotekę pod chmurką.

Na starościnę powiatowo-gminnych dożynek w Starym Zamościu wybranoAnnę Karpowicz z  Wierzby. Z mężem – Arturem prowadzi gospodarstwo rolne o wielkości 75 ha. Uprawiają głównie pszenicę (39 ha), rzepak, kukurydzę na ziarno i buraki cukrowe. Mają też duży sad pełen jabłoni, grusz, wiśni. Ich gospodarstwo jest zmechanizowane. Państwo Karpowiczowie dysponują m.in. kombajnem zbożowym i czterema ciągnikami.

Starostą dożynkowym będzie Jan Madyniak z Udrycz-Końca. Wraz z żoną, Anną gospodarują na powierzchni 89 ha. Specjalizują się w produkcji rolniczej. Uprawiają m.in. 37 ha pszenicy, 36 ha rzepaku i kukurydzę na ziarno. Mają m.in. dwa kombajny zbożowe i cztery ciągniki. 

Starostowie dożynkowi staną na czele barwnego, tradycyjnego korowodu, który o godz. 10 zbierze się przy Szkole Podstawowej w Starym Zamościu. Z tego miejsca zaplanowano wymarsz na centralny plac dożynkowy, gdzie odbędzie się część oficjalna uroczystości. Tam wyróżniający się gospodarze z powiatu zamojskiego otrzymają odznaczenia państwowe "Zasłużony dla rolnictwa". 

Potem odprawiona zostanie msza w intencji rolników. Po niej zaplanowano m.in. przemówienia okolicznościowe. Jedno z nich wygłosi wicepremier Jacek Sasin. Na dożynkowej scenie pojawią się Zespół Pieśni i Tańca "Zamojszczyzna" (ok. godz. 14), Czadoman (godz. 16) i Veegas (godz. 19.). Dożynki zakończą się dyskoteką pod gwiazdami, którą poprowadzi DJ Astero.

Głównymi organizatorami tegorocznego rolniczego święta są: Starostwo Powiatowe w Zamościu i Urząd Gminy w Starym Zamościu. Dożynki odbędą się pod honorowym patronatem Przemysława Czarnka, wojewody lubelskiego. 

Patronat medialny nad przedsięwzięciem sprawuje "Kronika Tygodnia". 

bn

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Jan
Jan 16.08.2019, 21:03
Znowu impreza na dziko i bez zezwoleń. Potem się dziwią że jakiś wariat zrobi to co w Gdańsku

Pozostałe