Spotkania z wielką literaturą. Festiwal Stolica Języka Polskiego dobiegł końca (ZDJĘCIA)

  • 13.08.2019, 14:16
  • bn
Spotkania z wielką literaturą. Festiwal Stolica Języka Polskiego dobiegł końca (ZDJĘCIA) Fot. Bogdan Nowak
Festiwal Stolica Języka Polskiego trwał przez tydzień (od 4 do 11 sierpnia). Uczestniczyło w nim w sumie kilka tysięcy osób. W ramach przedsięwzięcia odbyło się mnóstwo spotkań z pisarzami, poetami, językoznawcami i dziennikarzami. Zaplanowano także kilka dużych koncertów. Liczbę wydarzeń związanych z festiwalem trudno zresztą określić.

Festiwal odbywał się na kilku scenach w Szczebrzeszynie i Zamościu (w tym mieście miłośnicy literatury spotkali się 11 sierpnia). O swojej twórczości opowiadali wybitni pisarze i poeci. Wśród zaproszonych gości znaleźli się m.in. Wiesław Myśliwski, Adam ZagajewskiJózef HenEwa LipskaUrszula Kozioł, Anna BikontKrzysztof VargaMichał Rusinek i wiele innych literackich sław. Przybyło też wielu znakomitych dziennikarzy, literaturoznawców, aktorów. 

CZYTAJ TAKŻE: ŚPIEWANIE Z WAGLESKIM I GÓRALAMI NA FESTIWALU W SZCZEBRZESZYNIE

Wielkie wrażenie na widzach zrobiło m.in. widowisko "Przeminęło cieniem – Shoah w listach i w wierszach..." w wykonaniu znakomitej Mai Komorowskiej, Tłumy przyciągnęły także koncerty Voo-Voo & Trebunie Tutki i jazzowej formacji "Pawlik/Moniuszko" oraz m.in. czytanie autorskie sztuki Janusza Głowackiego pt. "Antygona w Nowym Jorku" w wykonaniu Jacka BraciakaDariusza Chojnackiego i Agnieszki Radzikowskiej. To była tylko część atrakcji. Podczas festiwalu zorganizowano także wiele debat, wykładów, rozmów o języku polskim oraz warsztatów dla dzieci (m.in. z Adamem Wajrakiem). 

 

Patronami tej wielkiej imprezy literackiej byli w tym roku Anna Świrszczyńska i Jan Brzechwa. Festiwal zorganizowała Fundacja Sztuki Kreatywna Przestrzeń. 

 

bn

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe