W poszukiwaniu uniwersalności

  • 12.08.2019, 14:33
  • tomt
W poszukiwaniu uniwersalności fot. tomt
Siatkarki II-ligowej Tomasovii są już po pierwszych treningach. W kadrze jest kilka nowych twarzy. Zmienił się też system rozgrywek.

W porównaniu do ubiegłego sezonu w ekipie Stanisława Kaniewskiego zabraknie Małgorzaty RuszelBernadetty Nobis i Marty Bogackiej. W ich miejsce pojawiły się natomiast Wioletta Świerkosz (Silesia Volley Mysłowice), Maja Orzyłowska (San-Pajda Jarosław), Natalia Machniewicz (V LO Rzeszów) oraz Zofia Mickiewicz (wychowanka Tomasovii). Ciągle trwają negocjacje z Joanną Będą i poszukiwania przyjmującej.

  Jakich zawodniczek szukał szkoleniowiec Tomasovii?

 – Chciałem bardzo uniknąć sytuacji z poprzedniego sezonu, gdy w trakcie rundy miałem zbyt mało siatkarek na miejscu, a zbyt wiele dojeżdżających. Teraz sytuacja wygląda tak, że osiem spośród dziesięciu dziewczyn będzie na miejscu w Tomaszowie przez cały sezon – wyjaśnia Stanisław Kaniewski. – Nasza grupa jest mocna, a wszystkie zespoły ze Śląska będą groźnymi przeciwnikami.

 W nowym sezonie zmieni się system play-offów. Po rundzie zasadniczej o awans zagra pierwsza czwórka, piąty zespół zakończy sezon, a drużyny z miejsc 6-9 będą toczyć boje o utrzymanie.

  – Przez to będzie znacznie trudniej niż w ubiegłym sezonie. Moje zawodniczki muszą być uniwersalne i gotowe do grania na dwóch-trzech pozycjach. Ze względów ekonomicznych nie mamy szerokiej kadry, więc realia będą wymagać od siatkarek tego, żeby radziły sobie i na przyjęciu i w ataku – nakreśla cele Kaniewski.

 W sierpniu tomaszowianki będą trenować dwa razy dziennie, a zwieńczenie tego okresu przygotowań ma stanowić turniej w Jarosławiu.  

Kadra Tomasovii: Patrycja Kaniewska (rozegranie), Marta Chwała (przyjęcie/środek/atak), Aleksandra Tabaczuk (libero/przyjęcie), Diana Romaszko-Piwko (środek), Justyna Tyska (rozegranie), Gabriela Kostur (środek), Wioletta Świerkosz (atak), Maja Orzyłowska (środek/atak), Natalia Machniewicz (libero), Zofia Mickiewicz (rozegranie)

 

Trener: Stanisław Kaniewski. Drugi trener: Krzysztof Wróbel.

tomt

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe